tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

Čtvrtý turnaj

Čtvrtý turnaj jsme odehráli den po našem turnaji FUTSAL CUP 2016. Již na turnaji jsme se potýkali s docházkou hráčů, buďto vinou nemocí, zraněním či jinou výmluvou. Takže výsledky čtvrtého turnaje jsou velice bídné. V prvním zápase jsme jen tak tak udrželi těsné vítězství a v druhém došly síly a utržili jsme první porážku v sezóně a to debaklem 1:8.....

Poslední dva zápasy základní skupiny odehrajeme v sobotu 16.ledna 2016. Doufám, že budou všichni připraveni ve zdraví ( a ve střízlivosti :-) ).

9:30   FC Smíšené 2003 Bílovec  -  Beach Boys Odry "B"
11:45  1.FSC Callibrum Frýdek Místek  -  FC Smíšené 2003 Bíovec

FC Smíšené 2003  -  Javor Bordovice   3 : 2 ( 2 : 1 )
sestava: Sokol Filip, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Vlk Libor, Barvík Radim, Máslo Vojtěch, Mrkvica Daniel
branky: Mrkvica Daniel 2x, Vlk Libor

Začátek utkání patřil plně do naší režie. I v oslabené sestavě (chyběl Zapalač, Stratil, Šesták Jan nastoupil se zraněním) jsme soupeře přehrávali. V čase 1:25 jsme zahráli krásnou akci na jeden dotek po ose Šesták Jarda-Šesták Jan-Mrkvica Daniel a posledně jmenovaný prostřelil btankáře - 1:0. Poté byly dlouhé minuty plné šancí, ale branka padla až v čase 15:25, kdy jsme neodkopli balón od naší brány a soupeř toho využil - 1:1. Za dvě minuty nato jsme zahrávali trestný kop po dvojím hraním soupeřového brankáře a náš signál zakončil po přihrávce Jardy Šestáka Daniel Mrkvica - 2:1.
V druhém poločase jsme hned v úvodu dvakrát nastřelili tyč, nejprve Jan Šesták tvrdou ranou a pak Radim Barvík loboval brankáře. Ovčem od poloviny druhého poločasu nám rychle docházely síly a soupeř přebíral režii zápasu. Přesto se nám podařilo vstřelit šťastný gól. To brankář Filip Sokol vyhazoval míč na vysunutého Libora Vlka, míč se odrazil od palubovky do tyče soupeřové branky před úplně volného Libora Vlka a ten bez problému doklepl míč do branky - 3:1. Soupeř šel okamžitě do power-play a pro nás to byla velmi náročná poslední pětiminutovka. V čase 16:16 si štěstí zase vybral soupeř, kdy se střela z dálky odrazila od tyče Filipovy branky do nohou našeho brankáře a zpět do branky - 3:2. Další minuty byly pro náš tým velmi náročné, ale vítězství jsme již už udrželi. Bohužel nás to stálo všechny síly, což se projevilo hned v následujícím zápase.

SKP Frýdek Místek  -  FC Smíšené 2003   8 : 1 ( 5 : 0 )
sestava: Sokol Filip, Šťastný Daniel, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Vlk Libor, Barvík Radim, Máslo Vojtěch, Mrkvica Daniel, Návrat Ondřej
branka: Šesták Jaroslav
ŽK: Mrkvica Daniel

K tomuto zápasu není třeba psát komentář. Týmu došly veškeré síly a jen jsme počítali, kolik branek dostaneme.... Pro zranění brzo odstoupil Jan Šesták, do pole musel nastoupit třetí brankář Ondra Návrat, tým už byl bez šťávy a nebylo sil v zápase něco udělat. Navíc soupeř podal velice dobrý výkon a vůbec nás nešetřil.