tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist
Druhý turnaj se uskutečnil na Mikuláše 6.prosince 2015. V našem týmu chyběl Petr Zapalač, který ladil smlouvu z velkého fotbalu. Dále je z minulého turnaje zraněný Laďa Vašina. Přesto jsme jeli na 100% bodovat. Bohužel se to nepodařilo. Po prvním utkání, které jsme zvládli na jedničku, přišel v druhém utkání utlum. Výsledná remíza 3:3 byla pro nás velkou ztrátou.

Další kolo proběhne 20.prosince 2015.

14:00  FC Smíšené 2003 - SVP Tsunami Příbor
15:30  Snipers Kopřivnice - FC Smíšené 2003
FU Kopřivnice B - FC Smíšené 2003 – 3 : 9 ( 2 : 5 )
sestava: Šťastný Daniel, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Stratil Jaromír, Mrkvica Daniel, Minařík Vít, Vlk Libor, Barvík Radim, Máslo Vojtěch
branky: Šesták Jan 5x, Minařík Vít 3x, Stratil Jaromír
Ve čtvrtém zápase nové sezóny jsme tak trošku ukázali, co v našem týmu je. Začátek nám sice moc nevyšel. Do třetí minuty se oba týmy jen oťukávaly a pak jsme trefili jen tyč. Hned z protiútoku soupeř zahrával roh a my nepokryli protihráče – 0:1. To nás probudilo a náš tým začal hrát pořádně. V 7´jsme vyrovnali na 1:1 a to nádhernou akci. Jedním dotykem si míč vyměnila celá čtyřka na palubovce a po ose Šesták Jan, Špitalík Jan, Mrkvica Daniel zakončoval Stratil Jaromír. Za třicet sekund otočil na 2:1 Jan Šesták a minutu na to zvýšoval na 3:1 Víťa Minařík. Na další branku jsme čekali do 13´, kdy se prokličkoval k malému vápnu Vít Minařík a ukázkovým bodlem zakončil – 4:1. V 18´jsme dovolili soupeři snížit, kdy pěknou kličkou oklamal našeho Jardu Stratila a taktéž bodlem pod víko dal na 4:2. Ve 20´soupeř zahrál malou domů a z následného trestného kopu okolo zdi zvýšil Jan Šesták na poločasových 5:2.
Druhý poločas jsme začali z ostra. Hned v první minutě si Vít Minařík vybojoval míč, na brankáře si zkusil pravý hokejový blafák a bezchybně zavěsil – 6:2. Ve druhé minutě pískli rozhodčí penaltu za zákrok na Víťu Minaříka a penaltu nechytatelnou bombou proměnil Jan Šesták – 7:2. V 5´napodobil Jan Šesták šestý gól Víta Minaříka a stejným blafákem upravil na 8:2. Poté náš brankostroj ustal, ale přesto se hrál pěkný futsal na obou stranách. Ve 13´soupeř nadvakrát snížil na 9:3. V 16´dal svůj pátý gól v utkáni Jan Šesták, když zakončil přihrávku Daniela Mrkvicy. No a v 19´jsme zase nechali vyniknout daniela Šťastného. Po pátem našem faulu kopal soupeř 9-ti metrový kop, ale našeho golmana překonat nedokázal.
Tento zápas byl velice pohledný. Padlo hodně branek, soupeř tak předváděl, že futsal hrát umí.

FC Smíšené 2003 – Orel Štramberk  3 : 3 ( 2 : 0 )
branky: Šesták Jan 3x
Po jednozápasové přestávce jsme šli do druhého zápasu s odhodláním předvést zase dobrý výkon. Bohužel se něco zadrhlo. Nějak jsme se nemohli dostat do tempa a přizpůsobili se soupeřovu stojatému tempu. V 6´jsme sice šli do vedení brankou Jan Šestáka, ovšem poté nás soupeř několikrát zatlačil před naši bránu. Náš výkon musel trenér řešit „tajmem“. L Ve 12´nás opět podržel Daniel Šťastný a z následného protiútoku Jan Šesták zvýšil na 2:0. V 16´jsme byli zase vyfaulovani a z 9-ti metrového kopu soupeř opět nechal vyniknout našeho golmana. Do konce poločasu jsme se dost bránili.
V druhém poločase jsme pokračovali ve špatném výkonu. Sice jsme ve 2´zvýšili na 3:0, to zakončil svůj čistý hattrick Jan Šesták. Hned na to soupeř 2x nastřelil tyč. Nás to nepoučilo a ve 4´ Orel snížil na 3:1. Poté se hra přelínala z jedné strany na druhou, možná jsme měli více jasnějších šancí, ovšem do konce zápasu už skóroval jen soupeř ze Štramberku. Nejprve ve 12´ soupeř tvrdě z jednoho metru vystřelil, Daniel Šťastný ještě vyrazil, ovšem z následné dorážky zcela volný protihráč snížil na 3:2. Ve 14´´ jsme po rohu zase nechali zcela volného protihráče a bylo vyrovnáno – 3:3. Do konce zápasu jsme se snažili urvat vítězství, ale i přes vyložené šance jsme branku netrefili.

1. Callibrum 5 4 0 1 33: 19 12
2. FC Smíšené 5 3 2 0 25: 11 11
3. SKP Frýdek Místek 5 3 1 1 29: 21 10
4. Beach Boys B 5 3 1 1 17: 12 10
5. Snipers 5 3 1 1 24: 22 10
6. Ozon Kunín 5 2 3 0 10: 4 9
7. SVP - Tsunami Příbor 5 1 2 2 9: 16 5
8. Orel Štramberk 5 0 4 1 11: 13 4