středa 10.2.2016 v 19:40 ve Sportovní hale v Bílovci

FC Smíšené 2003  -  FU Kopřivnice   5 :8  ( 2 : 3 )
sestava: Sokol Filip, Návrat Ondřej, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Vlk Libor, Máslo Vojtěch, Stratil Jaromír, Minařík Vít, Barvík Radim, Mrkvica Daniel
branky: Mrkvica Daniel 2x, Minařík Vít 2x, Stratil Jaromír

V prvním kole poháru FAČR nám nalosovali druhý tým Divize F, celek FU Kopřivnice. S týmem, který hraje o tři třídy vyšší soutěž, jsme ale ostudu neudělali a odehráli s ním zcela vyrovnaný zápas. Rozhodla asi větší zkušenost divizního týmu a taky naše špatná muška. Na zahozené šance jsme jasně vyhráli J .

První poločas začal očekáváným náporem FU. Soupeř se snažil hrát kombinačně a moc nám míč nepůjčoval. Avšak žádné šance nepřicházely. Až po 5 minutách přišla první velká šance FU. Filip však míč za svá záda nepustil. Ovšem hned z následného rohového kopu jsme nepokryli střelu soupeře a ta prošla mezi nohama dvou našich hráčů až do brány – 0:1. Poté jsme hru vyrovnali a přicházely i naše šance. Za zmínku stojí krásná přihrávka lobem od Vítě Minaříka pro Jardu Stratila, následná střela však byla slabá na to, aby skončila v síti. Ovšem v čase 9:45 tvrdě pálil Daniel Mrkvica a míč se od tyče odrazil do brány – 1:1. Za šest minut na to jsme šli dokonce do vedení, kdy Vojta Máslo poslal mezi nohy soupeřova obránce přesnou přihrávku na Víta Minaříka a ten se nemýlil – 2:1. Poté se hra přelívala ze strany na stranu, bylo spousty šancí na obou stranách. My měli ty vyložené, ale brankáře jsme nepřekonali. Zato hráč FU č.41 vyslal v 19 minutě přesnou dělovku přímo pod „víko“ a bylo srovnáno – 2:2. Závěr poločasu jsme nezvládli. 30 sekund před koncem poločasu hráči FU rychle rozehráli a my nepokryli volné hráče a hned to bylo 2:3.
Druhý poločas jsme zase začali lépe my. Sice soupeř po 30 sekundách nastřelil tyč, ale potom jsme pálili my. Ve druhé minutě vybojoval Daniel Mrkvica míč a poté i sám zakončil – 3:3. V těchto minutách jsme byli nebezpečnější než hráči FU, v 5´nedal Vít Minařík jasnou šanci po přihrávce Jardy Stratila. Soupeř nás zase varoval dělovkou z hranice devítky, ale pak jsme zase udeřili my. To si krásně narazili Dan Mrkvica a Jarda Stratil a do volného místa naběhl Vít Minařík a nemýlil se – 4:3. Měli jsme i další šance, ale střelecké štěstí nás opustilo. Ve 12 minutě po hře „nahoru dolů“  se hráčům FU podařilo vyrovnat – 4:4. Na našem týmu začal být vidět úbytek sil. Sice jsme měli pořád další šance, Víťa zase nastřelil tyč, ale další branky dával soupeř. V 15´přišla další střela z dálky – 4:5. Další šance náš tým stále neproměňoval a tak se zase ukázal soupeř. Pět minut před koncem předvedl hráč č.23 krásný lob – 4:6. Další střela na naši branku přišla minutu na to – 4:7. Dvě minuty před koncem utkání utekl přes celé hřiště Jarda Stratil a sám skóroval – 5:7. Poslední slovo ale měl zase soupeř, kdy využil toho, že jsme se hodně tlačili dopředu a moc nebránili. Se závěrečnou sirénou upravil na konečných 5:8. Pro nás krutý výsledek.
V tomto zápase jsme zase ukázali, že futsal hrát umíme. A to krásný futsal. Pokud hrajeme proti silnému soupeři, jde naše hra hodně nahoru.