tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

Šestý turnaj

V dnešním turnaji jsme měli odehrát tři utkání ve skupině o postup. Bohužel Beach Boys nedorazili a tak všechna utkání prohráli kontumačně 0:5. My jsme zase dorazili v neúplné sestavě, kdy díky plesové sezóně nezvládli někteří hráči dorazit. A tak se na hřiště musel vrátit trenér Dalibor Nový. Ale i v oslabené sestavě jsme odehráli vysoce kvalitní zápasy.
FC Smíšené 2003  -  Beach Boys Odry „B“   5 : 0  kont.
sestava: Sokol Filip, Návrat Ondřej, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Vlk Libor, Špitalík Jan, Máslo Vojtěch, Nový Dalibor, Stratil Jaromír
branka:
Oderákům jsme chtěli vrátit minulou porážku, ale asi dostali strach a na turnaj nepřijeli. Tak jsme tento zápas vyhráli bez boje kontumačně.

Snipers Kopřivnice  -  FC Smíšené 2003   0 : 8  ( 0 : 4 )
branka: Šesták Jan 3x, Stratil Jaromír 2x, Nový Dalibor, Vlk Libor, Špitalík Jan
Po dvouhodinovém čekání jsme tedy nastoupili k „druhému“ utkání. V zápase nastoupil po dlouhé pauze zaviněné zraněním trenér Dalibor Nový. Začali jsme velice takticky dobře v obraně a nepouštěli jsme se do žádného bláznění. Měnili jsme styl hry, kdy jsme chvíli hráli na brejky a chvíli hráli postupnou nátlakovou hru. V čase 2:16 si s míčem pohrál Jan Šesták, neunáhlil se v zakončení a po kličce zakončil – 1:0. V 6´ dotlačil míč do soupeřovy branky Libor Vlk, kdy mu nahrával velice aktivní Jan Šesták. V čase 8:13 šel balon po ose Špitalík-Nový-Šesták a posledně jmenovaný zakončil – 3:0. V 11´pohrozil i soupeř a trochu nás vystrašil nastřelenou tyčí. My však nadále hráli svoji hru a v 14´ dokončil svůj hattrick Jan Šesták – 4:0. Od 16 minuty jsme trochu polevili a to pak soupeř ukázal svoje kvality a ke konci poločasu si vytvořil 3 tutové příležitosti. Jednou zachránila naši branku tyč a pak se vyznamenal svými zákroky Filip Sokol. Do konce poločasu se však již skóre nezměnilo.
Ve druhém poločase jsme zase převzali vládu nad hrou a v čase 2:47 zvýšil po krásné akci na jeden dotyk Jan Špitalík – 5:0. Hned minutu na to šla akce po ose Vojta Máslo – Dalibor Nový – Jarda Stratil a posledně jmenovaný neměl problém se zakončením – 6:0. V sedmé minutě chtěl dát svoji čtvrtou branku Jan Šesták, bohužel trefil jen tyč. V desáté minutě jsme vystřídali brankáře a své zkušenosti ve futsalových soutěžích začal sbírat Ondra Návrat a nevedl si vůbec zle. Dvakrát prokázal své kvality a uchránil čisté konto v tomto zápase. 16:54 a my zvyšujeme na 7:0, to Jarda Stratil zakončil alší krásnou akci. No a symbolicky uzavřel skóre na 8:0 kapitán a trenér Dalibor Nový v čase 18:29, kdy mu nahrával Libor Vlk.
V tomto zápase jsme jasně dominovali ( kromě 5 minut v prvním poločase ). I v oslabené sestavě jsme díky disciplíně dokázali toto utkáni zvládnou na jedničku.

FC Smíšené 2003 - 1.FSC Callibrum Frýdek Místek  3 : 6 ( 0 : 4 )
branky: Stratil Jaromír, Šesták Jan, Špitalík Jan
K dalšímu utkání jsme nastoupili po krátké pauze a asi se na nás podepsala únava z předchozího utkání. Bohužel jsme i přes nespočet našich šancí nedokázali v prvním poločase vstřelit branku a soupeři stačilo trpělivě čekat na brejky. A dokonale jim vycházeli všechny šance. Co střela na branku, to gól. Zatím co my jsme se nedokázali vůbec prosadit. A že těch šancí jsme měli…. Přesto jsme v poločase prohrávali 0:4.
V druhém poločase jsme nesložili zbraně. Bohužel jsme i nadále zahazovali šance a až 7´se dokázal prosadit Jarda Stratil a snížil na 1:4. Bohužel soupeř nám zase ukázal jak se využívá produktivita a dvěma protiútoky nám odskočil na 1:6. My však makali až do konce a trochu výsledek vylepšili. V čase 16:44 se prosadil Jan Špitalík a v závěru, deset sekund před koncem zakončil Jan Šesták a upravil na konečných 3:6.
Toto utkání bylo pro nás nesmírně smolné. Ač jsme byli proti vedoucímu celku tabulky po celý čas utkání lepším celkem a měli několikanásobně více šancí, hráči z Frýdku nám ukázali, jak se využívají šance.

VÝSLEDKY
Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka

O2A0701 Ozon Kunín Beach Boys B 5:0 (5:0)

O2A0702 FC Smíšené Beach Boys B 5:0 (5:0)

O2A0703 Callibrum Ozon Kunín 4:1 (2:0)
Branky: Kovalík Tibor 3, Průchnický Lukáš - Masařík Adam; ŽK: Kovalík Tibor-0

O2A0704 Snipers FC Smíšené 0:8 (0:4)
Branky: Šesták Jan 3, Stratil Jaromír 2, Nový Dalibor, Vlk Libor, Špitalík Jan;ŽK: Šenkeřík Miroslav, Fojtík Jiří, Okřesík Jan- 0

O2A0705 Beach Boys B SKP Frýdek Místek 0:5 (0:5)

O2A0706 FC Smíšené Callibrum 3:6 (0:4)
Branky: Stratil Jaromír, Šesták Jan, Špitalík Jan - Kovalík Tibor 3, Glembek Přemysl 2, Průchnický Lukáš

O2A0707 SKP Frýdek Místek Snipers 8:2 (3:0)
Branky: Harabiš Jan 3, Dužík Marcel 2, Hvolka Tomáš 2, Štůrala Zdeněk - Kuhnert Lukáš, Šenkeřík Miroslav