tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

III.kolo 10.12.2016

Třetí turnaj přinesl souboj našeho týmu na druhém místě s prvním celkem SKP Frýdek Místek. Ze strany soupeře to byl dobrý taktický výkon a i přes naší velkou aktivitu skončil zápas nerozhodně 2 : 2. Ve druhém zápase jsme ukázali velice dobrý výkon a Štramberku jsme nastříleli 7 branek.
Tyto zápasy jsme poprvé odehráli ve sportovní hale v ABC Novém Jičíně.

FC Smíšené 2003  -  SKP Frýdek Místek   2 : 2  ( 1 : 0 )
Orel Štramberk  -  FC Smíšené 2003   3 : 7  ( 1 : 2 )

podrobnosti o zápasech zde.

FC Smíšené 2003  -  SKP Frýdek Místek   2 :2  ( 1 : 0 )

sestava: Sokol Filip, Návrat Ondřej, Nový Dalibor, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Šesták Tomáš, Stratil Jaromír, Minařík Vít, Barvík Radim, Mrkvica Daniel, Fojtík Petr, Vašina Ladislav, Černoch Tomáš
branky: Černoch Tomáš, Šesták Jan

Souboj prvního celku s druhým přinesl hlavně taktický boj. SKP výborně a zformovaně bránilo a vyráželi k protiútokům. Prvních deset minut byl náš celek velice aktivní a lepší. Branku jsme vstřelili až ve 14 minutě, to vybojoval Jan Šesták míč, zatáhl po lajně předložil tutovku Tomáši Černochovi – 1:0. Poté byli zase lepší hráči z Frýdku, měli 3 jasné šance, ale Filipa Sokola v bráně do konce poločasu nepřekonali.

Druhý poločas jsme nezačali vůbec dobře. Ve třetí minutě držel míč Jarda Stratil tak dlouho až o něj přišel a soupeři jsme doslova darovali gól – 1:1. Za minutu na to přišla další naše chyba v rozehrávce a hned to bylo 1:2 ! Poté se náš tým hodně snažil s výsledkem něco udělat. Šance byly na obou stranách. Pět minut před koncem se nám podařilo vyrovnat, to přesně zakončil Jan Šesták – 2:2. Náš tým ještě chtěl strhnout vítězství na svou stranu, ale i přes další náznaky šancí se už skóre nezměnilo.
Nakonec byla remíza i spravedlivá. My byli aktivnější, SKP zase hrálo zase velice takticky dobře.

sestava: Návrat Ondřej, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Šesták Tomáš, Stratil Jaromír, Minařík Vít, Barvík Radim, Mrkvica Daniel, Fojtík Petr, Vašina Ladislav, Černoch Tomáš
branky: Šesták Tomáš 2x, Vašina Ladislav 2x, Šesták Jaroslav, Mrkvica Daniel, Šesták Jan

Do druhého utkání jsme nastoupili se dvěma změnami. Do brány se postavil Ondra Návrat a kapitán Dalibor Nový se přesunul na trenérskou lavičku. Od začátku jsme to byli my, kdo držel režii zápasu v rukou. Ve třetí minutě si vybojoval míč Jan Šesták a přesnou střelou k tyči skóroval – 1:0. Poté se v prvním střídaní představil nejmladší ze Šestáku – Tomáš. A hned se na palubovce sešli všichni tři Šestáci. Navíc předvedli krásnou akci. Jan Šesták ze své poloviny lobem přesně rozehrál na Jaroslava Šestáka, ten po vzorovém zpracování poslal míč na Tomáše Šestáka a nejmladší Šesták hned v první minutě své premiéry vstřelil branku – 2:0. Dál jsme byli lepším a aktivnějším týmem, ale branku jsme již do konce poločasu nedali. Naopak soupeř z 9-ti metrového kopu minutu před koncem snížil na 1:2.

V druhém poločase jsme se konečně trochu rozstříleli. Na 3:1 dával branku Ladislav Vašina. V 9´ jsme rozehrávali trestný kop, Jan Šesták přesně našel dobře postaveného Daniela Mrkvicu – 4:1. Hned z dalšího protiútoku dal branku po krásné akci Ladislav Vašina – 5:1. Po této brance jsme trochu polevili v koncentraci a dovolili jsme soupeři snížit na  5:2, Jaroslav Šesták sice hned zvýšil na 6:2, ale zase svou nedůslednosti jsme soupeři dovolili skórovat – 6:3. Poslední branku dal nejmladší hráč Tomáš Šesták, když ze své poloviny přehodil brankáře.