osmifinále poháru FAČR Moravskoslezského kraje 14.3.2017 SH Bílovec

FC Smíšené 2003 – Beach Boys Odry   7 : 6  ( 5 : 3 )
sestava: Návrat Ondřej, Špitalík Jan, Mrkvica Daniel, Schmied Jan, Fojtík Petr, Vašina Ladislav, Šesták Tomáš, Máslo Vojtěch
branky: Schmied Jan 3x, Vašina Ladislav 2x, Fojtík Petr, Šesták Tomáš

Přiznám se, že těsně před zápasem, byly naše šance na postup minimální. Vzhledem k pracovním povinnostem a zranění hráčů jsme nastoupili do hry jen se šesti hráči základní sestavy a tak tým doplnil Vojta Máslo. To lavička divizních Oder byla zcela plná.
Potvrzení mých obav přinesla třetí minuta, kdy jsme po zbytečné a levné chybě prohrávali 0:1.  Ale hned potom se náš tým zvedl k heroickému výkonu. Hráči o sobě na hřišti věděli a takticky měnili tempo hry. Dokázali jsme držet míč a zároveň podnikat rychlé protiútoky. I když bylo místy hodně vidět zkušenost hráčů z Oder, naši kluci se jim v tomto zápase hodně vyrovnali. V čase 8:24 jsme zúročili naši snahu a náš nejlepší střelec sezony Laci Vašina srovnává na 1:1. Tím se odstartovala naše super polovina prvního poločasu. V čase 9:12 se prosazuje Šmíďák – 2:1, na 3:1 upravuje Petr Fojtík. V čase 16:20 navyšuje naše vedení na 4:1 nejmladší hráč na hřišti Tomáš Šesták. Poté se prosazují i oderští a postupně snížují na 4:3. Jenže poslední slovo v prvním poločase máme zase my a 20 sekund před koncem zvyšuje na 5:3 Honza Schmied.

Druhý poločas jsme začali výborně. Hned v první minutě zvýšuje na 6:3 Laci Vašina a s Odrami to vypadá hodně zle. Naši kluci hraji opravdu krásný futsal. Za dalších 7 minut upravuje Šmiďák už na 7:3. Odry se zvedají k závěrečnému náporu a pokouší se ze zápasem něco udělat. Postupně snížují až na rozdíl jediné branky, ale naši kluci hrající ve výborné formě si už zápas nenechají vzít. Dokázali jsme i v závěru se zkušeným soupeřem držet krok a totálně utlumit nápor divizního celku. V poslední minutě jsme stihli ještě dvakrát nastřelit tyč.
V tomto zápase jsme podali opravdu super výkon. Utkání mělo výborný náboj, pěkné branky a hlavně heroický výkon našeho týmu. Dokázali jsme ve chvílích, kdy se Odry nadechovaly k náporu, vždy vstřelit pěkné branky. K super atmosféře přispěli i fanoušci z Oder.