čtvrtfinále poháru FAČR Moravskoslezského kraje 18.4.2017 SH Bílovec

FC Smíšené 2003 – FC VSK VŠB TU Ostrava  2 : 5  ( 1 : 1 )
sestava: Sokol Filip, Špitalík Jan, Mrkvica Daniel, Vašina Ladislav, Šesták Tomáš, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Stratil Jaromír, Minařík Vít
branky: Vašina Ladislav 2x
Po Velikonočních svátcích jsme nastoupili k čtvrtfinálovému utkání poháru FAČR ve futsale. Proti našemu týmu nastoupil soupeř FC VSK VŠB TU Ostrava, který v letošní sezóně skončil v druhé lize na šestém místě.

Úvod zápasu byl oboustranně dost opatrný. Oba týmy hrály na jistotu ze zabezpečené obrany a do šancí se prvních deset minut dostaly minimálně. Od poloviny prvního poločasu se ale začali hráči více prosazovat a jako první nastřelili hráči VŠB tyč. Náš tým ovšem ztratil ze soupeře respekt a několikrát byl velice blízko ke vstřelení branky. Ve 14 minutě to přišlo. Po velkém závaru před bránou VŠB, kdy třikrát zázračně zasáhl ostravský brankář, Ladislav Vašina tvrdou střelou do vinklu propálil vše a Smíšené se ujali vedení 1:0. Naše vedení jsme si užívali do 16 minuty, kdy jsme špatně rozehráli již od  brány, jako poslední obránce Daniel Mrkvica ztratil míč a soupeř nás poprvé potrestal – 1:1. Do konce poločasu si oba týmy vypracovaly po dvou vyložených šancí, ale skóre se již neměnilo. První půle tak zcela zaslouženě skončila nerozhodně 1:1.
Druhý poločas začal ve větším tempu než první. Hned ve druhé minutě byl Filip Sokol již překonán, ovšem z brankové čáry vykopl míč Ladislav Vašina. Ve třetí minutě tvrdě vypálil kapitán hostí a VŠB se ujalo vedení 1:2. Ve čtvrté minutě jsme zase neproměnili tutovku my, kdy své sólo nepřesně zakončil Jan Špitalík. Poté se již trochu začínala projevovat větší zkušenost celku VŠB. Měli více času míč ve své moci, náš tým však neustále bojoval a byl poměrně vyrovnaným soupeřem. Osudná se pro náš tým stala 30 minuta. Dokonale jsme propadli, udělali 3 vyložené chyby a během 50 sekund 3 krát inkasovali laciné branky. Se stavem 1:5 již nebylo v naších silách proti tak zkušenému soupeři něco udělat. Utkání se dohrávalo v celkem poklidném tempu a nám se i přes velikou snahu podařilo pouze snížit na 2:5 brankou Ladislava Vašiny.
I přes celkem krutý výsledek 2:5 jsme podali solidní výkon. V docela vyrovnaném utkání rozhodly naše chyby, které velice zkušený a kvalitní soupeř potrestal. Pro náš tým to byla další cenná zkušenost a v naší povedené sezóně jsme dosáhli svého nejlepšího pohárového umístění. Dostat se mezi posledních 8 moravských celků a jako tým z okresních soutěží se velice cení !

slovo předsedy Martina ŠťastnéhoV dnešním pohárovém utkání se nám nepodařilo podat stejně bojovný výkon jako v minulém kole, přesto si myslím, že jsme neudělali ostudu. S druholigovým soupeřem jsme sice dokázali držet krok jen v prvním poločase a až do 29 minuty jsme žili v naději na úspěch. Ovšem ve druhém jsme servírovali míč přímo na soupeřovy halovky, udělali několik chyb a takto zkušený soupeř nás tvrdě trestal. Dostat tři branky během jedné minuty bylo pro nás smrtelné. I přesto ale musím náš tým pochválit. Držet proti takto kvalitnímu týmu jako je VŠB 30 minut vyrovnaný stav je vizitkou kvality našeho týmu. Tento zápas pro nás byl obrovskou zkušeností a završením velice úspěšné sezóny. V poháru jsme dosáhli svého nejlepšího umístění v historii a za to velké dík všem naším hráčům a realizačnímu týmu.

slovo trenéra Dalibora Nového: Tímto bych chtěl poděkovat a vyzdvihnout celý náš tým od brankáře až po hráče na střídačce. Semkli jsme se a soupeřovu připravenost po taktické stránce jsme doháněli celý první poločas poctivostí, dravostí a troufám si říct, že jsme předvedli pěkné akce, krásný gól. Nikoho jsme nezklamali, ba naopak mile překvapili. Přestávka více vyhověla hostům, kteří potvrdili své zkušenosti a kvalitu. Jasně věděli, co chtějí hrát, nám se v druhém poločase nepodařilo pár rozehrávek a soupeř nekompromisně trestal. Nás to bohužel trošku srazilo, hlavně psychicky a k tomu už po poctivě odmakaném čase došly i síly. Což si soupeř zkušeně pohlídal. Chtěl bych ještě jednou všem poděkovat za celou sezónu.