.

Výsledky 10.kola 3.3.2012 Sareza

Před posledním turnajem se náš tým nacházel v nelichotivé sestupové pozici. Ovšem do posledních třech zápasů jsme šli nažhaveni a v plné síle. V týmu nastoupili hostující Petr Zapalač (přišel  z našeho pohárového soupeře, druholigové Slavie Havířov ) a z divizní Baracudy Jakubčovice přišel otec našeho bombéra Honzy,  Jaroslav Šesták.

FT NC-LINE  -  Olympia Velké Hoštice   2 : 0  ( 1 : 0 )

Branky:  Šesták Jaroslav, Zapalač Petr

Sestava FT NC-LINE:  Sokol Filip, Nový Dalibor, Zavřel Ivan, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Mrkvica Daniel, Sigmund Aleš, Krajíček Vladan, Pavlica Jakub, Zapalač Petr

Proti papírově nejsilnějšímu soupeři hracího dne jsme začali z ostra a hned si vytvořili územní převahu. Byl to náš tým, kdo udával tempo utkání a vytvářel si více brankových příležitostí. Ovšem nepřesnost v našem zakončení dávala soupeři stále šanci na protiútoky. V naší bráně si ale na závěrečný turnaj načasoval formu Filip Sokol. Olympie měla málo šancí, ale o to byly nebezpečnější. Na našeho golmana ale dnes neměli. V 7´jsme se konečně dočkali úvodní branky, kdy po závaru před brankou Olympie prostřelil brankáře Jarda Šesták.  Nadále jsme měli převahu a vytvářeli si šance. Jan Šesták se dostal sám před brankáře, ten ale jeho střelu kryl. Dvakrát tešně minul bránu kapitán Dalis Nový, Vladan Krajíček trefil tyč.

V druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu. Druhého gólu jsme se dočkali až ve 14´, kdy z trestného kopu skóroval Petr Zapalač. Naše hra se až do konce utkání nezměnila, všichni hráči byli aktivní a plnili si své úkoly. Prostě hodně dobrý výkon celého týmu.

FT NC-LINE  -  Kuna Team Frýdek Místek   5 : 0  kontumačně

Na poslední turnaj hráči Kuna Team bez omluvy nepřijeli.

FT NC-LINE  -  K1 Jeseník   1 : 0  ( 1 : 0 )

Branky:  Zavřel Ivan

Poslední utkání letošní sezóny byl v podstatě vyvrcholením našich zápasů v Krajském přeboru. Před výkopem byly karty rozdány a bylo to jednoduché. Kdo prohraje sestoupí, kdo vyhraje je zachráněn.

Od začátku se hrál aktivní futsal. Oba týmy předváděly velice bojovný a kvalitní výkon.  Byl to vyrovnaný souboj, ale my jsme přece jen byli o krůček lepší. V 6´jsme šli do vedení. Po faulu na Petra Zapalače se kopal trestný kop. Petr si sám postavil míč a tvrdou ranou trefil tyč soupeřovy branky. Míč se odrazil, vznikl závar před branou a nakonec Ivan Zavřel prostřelil vše, co stálo v cestě – 1:0 !

Nadále se hrál atraktivní futsal, ale skóre se již do poločasu nezměnilo. Jen jsme posbírali žluté karty. Hoza Šesták tradičně za protesty, Dalis Nový za faul a Petr Zapalač trošku kuriozně. To když Filip Sokol podával míč z autu tak nešťastně, že trefil Petrovu hlavu. Rozhodčí to ale posoudil jako zakopnutí míče po odpiskaní…

Druhý poločas byl opět festival našich neproměněných šancí. Ve 4´krásnou futsalovou akci předvedli Honza Šesták a Ivan Zavřel. Ivan však branku těsně minul. V 7´vše opakovali jako přes kopírák Dalis Nový a Vladan Krajíček. Taky bez výsledku. V 8´minutě posoudili rozhodčí faul Petra Zapalače jako faul na žlutou kartu a tak šel Petr „pod sprchy“. Následné dvouminutové oslabení jsme ale sehráli výborně a v podstatě jsme soupeře nepustili na dostřel. Ve 14´minutě „zazdil“ tutovku Jakub Pavlica, kdy po vyšachování obrany soupeře netrefil prázdnou bránu. Za to v 16´nás po tvrdé střele soupeře zachránila tyč. V 18´vyvrcholilo drama tohoto utkání. Rozhodčí posoudil zákrok Jakuba Pavlicy jako faul ( dle názoru všech lidí v hale čistý zákrok ). Bohužel to byl již náš šestý faul a jeseničtí kopali desetimetrový kop. Filip Sokol si však s takovým kopem lehce poradil a my si už naše vítězství v pohodě pohlídali.

Takže 100% bodový zisk znamenal naši záchranu v Krajském přeboru. Takovéto výkony hodnotím u všech hráčů velice kladně. Všichni podali velice kvalitní a spolehlivý výkon.