.

1. turnaj Krajského přeboru:

I. turnaj Krajského přeboru: - obrázek

V sobotu 13.10 jsme odehráli první tři zápasy nové ročníku Krajského přeboru. Vstup do soutěže se nám povedl na 100 procent a hned jsme získali plný počet bodů.

KVF ROUB Vítkovice – FC Smíšené NC-LINE Bílovec   5 : 7

Sestava: Filip Sokol, Dalibor Nový, Daniel Mrkvica, Tomáš Melecký, Petr Zapalač, Jan Šesták, Vladan Krajíček, nahr.brankář:  Daniel Šťastný, trenér: Martin Šťastný

Branky: Zapalač Petr 3x, Šesták Jan 2x, Nový Dalibor, Krajíček Vladan

ŽK: Nový Dalibor, Šesták Jan, Zapalač Petr

K prvnímu zápasu nové sezóny 2012/2013 jsme nastoupili ve sportovní hale na Varenské ulici proti B týmu KVF ROUB Vítkovice, který nahradil v soutěži své áčko, postoupivší do divize F a byl pro nás velkou neznámou. Vítkovice nastoupily v krásných oranžových dresech a s plnou soupiskou. A se svým početným realizačním týmem budily opticky roli favorita.

Od prvních minut se hrál kvalitní futsal. Větší pohyblivost soupeře vyrovnávali naší hráči kvalitou techniky ovládání míče i kvality hry. Ovšem v 5 minutě hry vítkovičtí hráči přečíslili naší obranu a ujali se vedení 1:0. Netrvalo však ani minutu a po své individuální akci vyrovnal Jan Šesták – 1:1. Další branka padla v 10 minutě, kdy se po našem útoku nestihli vrátit hráči do obranných pozic - 2:1. Vyrovnání opět přišlo velice brzy. Ve 12´se uvolnil Vladan Krajíček, byl ovšem faulován v trestném území. Z následného pokutového kopu vyrovnal Petr Zapalač – 2:2. Ve 13´dostal dost přísnou žlutou kartu dalibor Nový, kdy se od něj odrazil protihráč. Bohužel do hrazení a rozhodčí to posoudil jako nebezpečnou hru. Hned na to jan Šesták na polovině vypíchnul soupeři míč, z následného sóla však neprostřelil brankáře. To v 16 minutě se svým velkým důrazem prosadili hráči Vítkovic a ze závaru před naší bránou šli opět do vedení – 3:2. Z vedení se neradovali dlouho, hned za minutu vybojoval jan Šesták míč, přihrávkou našel Petra Zapalače a ten tvrdou střelou vyrovnal – 3:3. Hned za minutu se zase měnilo skóre, to se i přes faul Tomáše Meleckého prosadil vítkovický útočník - 4:3. Navíc byl Tomáš potrestán žlutou kartou. Náš tým dokázal do poločasové sirény zase vyrovnat, to Dalibor Nový nastřelil míč před soupeřovou bránu a Petr Zapalač vyrovnal – 4:4.

Ve druhé poločasu už náš tým převzal režii zápasu. Už ve 3 minutě Vladan Krajíček opět utekl, ovšem z následného sóla ale brankáře nepřehodil. V 6 minutě hrál soupeř v pěti lidech v poli, rozhodčí to pustili. Po protestech jsme byli ale potrestání žlutou kartou my a to Jan Šesták. Ve 13 minutě byla jasná penalta na Petra Zapalače, který se už uvolnil k zakončení, píšťalky zůstaly zase němé a žlutá karta letěla zase do našeho týmu, protesty a Petr Zapalač. Hned na to nám byl připsán jeden faul navíc – v Ostravě je asi 2+1=4. Toto všechno náš tým nerozhodilo a v 16 minutě jsme šli poprvé v zápase do vedení 4:5, to po závaru dostal míč do vítkovické brány Dalibor Nový. Hned minutu na to jsme krásnou kombinací opět překonali soupeřovou obranu, to po přihrávce Petra Zapalače skóroval Vladan Krajíček – 4:6. KVF Roub stáhl brankáře a začal power-play. I když šlo vidět, že tento způsob hry trénovali a mají ho sehraný, přesto se Janu Šestákovi podařilo sebrat jim míč a zvýšit skóre na – 4:7. V poslední minutě utkání se přece podařilo Vítkovicím zúročit power-play a upravili konečné skóre na 5:7.

Toto utkání se muselo všem přihlížejícím líbit, bylo plné pěkných akcí, hra měla rychlý spád a padalo dost branek.

Shooters Bolatice – FC Smíšené NC-LINE Bílovec   3 : 7

Sestava: Filip Sokol, Dalibor Nový, Daniel Mrkvica, Tomáš Melecký, Petr Zapalač, Jan Šesták, Vladan Krajíček, Martin Šťastný,  nahr.brankář:  Daniel Šťastný, trenér: Martin Šťastný

Branky: Zapalač Petr 3x, Šesták Jan, Nový Dalibor, Melecký Tomáš, Mrkvica Daniel

ŽK: Šesták Jan  ČK: Melecký Tomáš

Do druhého zápasu jsme vletěli pěkně z ostra. Hned ve 2 minutě dvakrát po sobě střílel Petr Zapaplač, obránci dvakrát střely zablokovali, ovšem na další střelu Tomáše Meleckého již neměli šanci – 0:1. V 5 minutě přejel sprintem celé hřiště Jan Šesták a svou přihrávkou našel Petra Zapalače – 0:2. V 7 minutě jsme vytáhli naší obranu moc dopředu a bohužel se to nevyplatilo, soupeř snížil na 1:2. V 10 minutě jsme ale opět zvýšili svůj náskok ve skóre, to po kombinaci Jan Šesták a Daniel Mrkvica posledně jmenovaný zavěsil – 1:3. Ve 13 minutě rozehrál Petr Zapalač aut a Dalibor Nový krásnou střelou rozvlnil soupeřovou síť branky po čtvrté – 1:4. Poté jsme malinko ubrali na aktivitě a skóre se měnilo až v 19 minutě. Bohužel branka padla do naší sítě. Jan Šesták tak dlouho otálel s odehráním míče, až mu ho soupeř odebral a prostřelil našeho gólmana – 2:4. Jan Šesták však svoji chybu ihned napravil a z následné rozehrávky zvýšil na 2:5.

Druhý poločas začal podobně jako v minulém zápase. Hned v úvodu utekl Vladan Krajíček, tentokrát ale trefil jen tyč soupeřovy brány. Poté ale byla hra oboustranně neurovnaná až do 12 minuty, kdy se bolatickým podařilo snížit na 3:5. Hned na to soupeř zahrál očividně rukou, rozhodčí zase nic neviděli a jako už tradičně dostal žlutou kartu protestující Jan Šesták. Poté však přišla horší chvíle. Na polovině hřiště se soupeř dostával do šance, v přímém souboji útočící hráč upadl a vše bylo posouzeno jako zmaření vyložené šance… Červená karta pro Tomáše Meleckého. To se pak i do hra musel dostat trenér Martin Šťastný. Za dvě minuty byla takováto situace před bránou Bolatic. Jan Šesták se dostal do vyložené šance, obešel i vyběhnuvšího brankáře a následně byl rukama faulován. Byl sice odpískán pokutový kop, ovšem faulující hráč nebyl nikterak potrestán. Myslím, že obrázek o rozhodování zápasů si udělá každý sám J. Z následného pokutového kopu zvýšil na 3:6 Petr Zapalač. V 17 minutě jsme „přežili“ ještě jednu nebezpečnou akci. Po naší chybě zahrál brankář „po druhé“ a byl nařízen nepřímý kop na naší bránu z hranice trestného území. Naše obrana s brankářem ale vše dobře zorganizovala. Soupeř napálil míč do brány, ale jelikož to byl nepřímý kop, branka nemohla platit. A tak jsme udeřili na druhé straně opět my, to po kombinaci Jana Šestáka zavěsil Petr Zapalač a upravil na konečných 3:7.

FC Smíšené NC-LINE Bílovec – Beach Boys Odry   6 : 3

Sestava: Filip Sokol, Dalibor Nový, Daniel Mrkvica, Petr Zapalač, Jan Šesták, Vladan Krajíček, Martin Šťastný, Daniel Šťastný, trenér: Martin Šťastný

Branky: Zapalač Petr 3x, Šesták Jan 2x, Mrkvica Daniel

ŽK: Šesták Jan

Třetí zápas pro nás nevypadal moc dobře. Do hry již nenastoupil Vladan Krajíček (odjel si plnit pracovní povinnost) a Tomáš Melecký pykal za minulé vyloučení. Takže do hry nastoupil trenér Martin Šťastný a náhradní brankář Daniel Šťastný. I tak vesměs celé utkání statečně odehrála čtyřka Nový, Zapalač, Mrkvica, Šesták.

A taky scénař zápasu nezačal moc dobře. Hned ve druhé minutě se dostal Beach Boys do přečíslení a šli dva útočníci na našeho brankáře – 0:1. Ovšem za minutu jsme dokázali vyrovnat. Bylo to i trochu se štěstím, kdy Jan Šesták z úhlu nastřelil bránicího hráče – 1:1. V 8 minutě jsme měli další velkou šanci, kdy Petr Zapalač zakončoval pouze do tyče. Ale v 15 minutě se již měnilo skóre. Jan Šesták vybojoval míč, vyslal do brejku Petra Zapalače a po jeho přihrávce zakončil Daniel Mrkvica – 2:1. V 17 minutě jsme ale špatně zahráli aut a soupeř z Oder toho využil a srovnal na poločasových 2:2.

Ve druhém poločase se oderským podařilo otočit skóre, to přesnou střelou k tyči upravili na 2:3. Nás to ani teď nezlomilo a přidali jsme na důrazu. V 11 minutě jsme perfektně  rozehráli trestný kop a Petr Zapalač vyrovnal na 3:3. Za dvě minuty na to opět skóroval Petr Zapalač, kdy mu vyslal kolmou přihrávku mezi obránci Jan Šesták – 4:3. Poté vzal zodpovědnost sám na sebe Jan Šesták a po sólu zvýšil na 5:3. To již jsme měli zápas ve své režii a zkušeně drželi míč na svých halovkách. A z brejku neustále ohrožovali soupeřovou bránu. Beach Boys sice v závěru sáhl na power-play, ale naši bránu již neohrozil. Naopak v posledních sekundách zavýšil svůj třetí hattrick Petr Zapalač a upravil na konečných 6:3.