.

FC Smíšené - SKP Likop 5 : 7

20.2.2013 od 19:00 náš tým odehrál čtvrtfinálové utkání v poháru FAČR ve futsale. Přivítali jsme druholigový tým SKP Likop Třinec, který je v součastné době na třetím místě druholigové tabulky.

V loňském ročníku poháru FAČR ve futsale jsme se již jednou utkali s týmem z druhé ligy ( Slávie Havířov 2:8 ) a tenkrát to pro nás byla veliká zkušenost. Celý první poločas jsme dokázali držet s favoritem krok a nebýt našeho 5-ti minutového výpadku v druhém poločase, mohli jsme pomýšlet i na dobrý výsledek.
     Nyní jsme však narazili na SKP Likop Třinec, který je v dobré formě, což dokazuje jeho umístění v popředí druholigové tabulky.

FC Smíšené NC-LINE - SKP Likop Třinec  5 :7  ( 1 : 4 )

sestava: Filip Sokol, Radim Bill, Pavel Černoch, Alex Juřík, Vladan Krajíček, Daniel Mrkvica, Dalibor Nový, Jakub Pavlica, Daniel Šťastný, Petr Zapalač,  trenér: Martin Šťastný
branky:  Petr Zapalač 2x, Radim Bill 2x, Juřík Alex

Do zápasu jsme nastoupili bez chybějícího Jana Šestáka a zraněného Ivana Zavřela, jinak byla naše sestava kompletní. Od prvních minut jsme se snažili soupeře důsledně napadat od poloviny hřiště. To se nám v celku dařilo, ale když Třinec rozehrál své kombinace, museli jsme se hodně snažit jim stíhat. Likop se dostal do dvou náznaků šancí, ale našeho golmana se jim nepodařilo překonat. Našemu týmu se také dařilo ohrožovat třineckou bránu, za zmínku však stojí až tvrdá rána Petra Zapalače z 9´, kterou třinecký brankář s velkou námahou vyrazil. V 11 minutě jsme předvedli pěknou akci, kdy jsme se po kombinaci Petra Zapalače a Radima Billa dostali před soupeřového brankáře, ovšem v poslední chvíli zasáhl třinecký obránce a míč vykopl. Ve 13´ předvedl Třinec ukázkovou souhru svých hráčů, kde na jeden dotyk dostali k zakončení - 0:1. Máš tým to ale nerozhodilo a z další šance jsme v 15´vyrovnali. To se z levé strany do stal ke střele Petr Zapalač a křižnou střelou trefil přesně - 1:1. Třinec ale zase ukázal, že hraje o dvě třídy výše a další ukázková nacvičená kombinace znamenala vedení Třince - 1:2. Za dvě minuty přišla další nacvičená standartka a už jsme prohrávali 1:3. Naši hráči se ale nadále snažili a v 21 minutě se dostal sám před třineckého brankáře Radim Bill, svou šanci ale neproměnil. 3 minuty před koncem poločasu si SKP vzal oddechový čas a vymýšlel další kombinaci. Nakonec se jim 9 sekund před poločasovou sirénou podařilo skórovat - 1:4.
     Do druhého poločasu náš tým nastoupil s vědomím, že i s tímto soupeřem se dá hrát. Přidali jsme na důrazu a pohybu a hned jsme byli vyrovnaným soupeřem. Ve 2 minutě se opět prosadil Petr Zapalač a snížil na 2:4. V 8´ vyslal přesnou přihrávkou Dalibor Nový do šance Daniela Mrkvicu, výborným zákrokem však jeho šanci zmařil třinecký brankář. Za minutu na to jsme ale snížili na rozdíl jediné branky. To jsme zahrávali roh, po kombinaci Petra Zapalače, Radima Billa skóroval Alex Juřík - 3:4. V této části zápasu jsme dokázali třinecké zatlačit před jejich bránu. Ovšem také jsme zahodili 3 vyložené šance a nedokázali soupeře dorazit a vyrovnat. Trest pro nás přišel ve 14 minutě, kdy SKP Likop zase zahrál ukázkově rohový kop a nám se nepodařilo ani tuto standartku pokrýt - 3:5. Hned minutu nato jsme promarnili další jistou brankovou příležitost, kdy Dalibor Nový z brejku nedal. A za další minutu nás soupeř zase trestal, tentokrát podnikli rychlý protiútok třinečtí, ovšem s přesným zakončením - 3:6. Z půl minuty jsme ale zase snížili my, kdy se prosadil Radim Bill - 4:6. Náš tým nadále hrál velice aktivně, ovšem zase jsme nedali jasné šance. Daniel Mrkvica na brankové čáře nedostal míč přes brankáře, Radim Bill se pokoušel několikrát prosadit střelou z hranice pokutového kopu. Petr Zapalač dvakrát trefil jen boční síť. A pak opětovně přišel rychlý brejk soupeře, naši hráči se nestačili vrátit a z přečíslení Třinec zvýšil na 4:7. Náš tým se ale nadále snažil a tlačil se před soupeřovou bránu. Nakonec jsme 26 sekund před koncem zápasu upravili konečné skóre na 5:7, kdy se prosadil Radim Bill.
     V tomto zápase se opět potvrdilo, že v plném složení hrajeme velice slušný futsal. Třinec sice jasně ukázal své kvality, hlavně v kombinacích, ale náš tým podal velice slušný a bojovný výkon. Hlavně v druhém poločase jsme dokázali druholigový tým přehrávat. Velice dobrý výkon podali všichni naši hráči! Škoda jen neproměněných šancí...