.
web uvod 002 prac.jpg

Zhodnocení sezóny 2012/2013

logo FT NC-LINE.jpg

     Před začátkem sezóny Krajského přeboru prošel náš tým několika změnami. Ta hlavní přišla ze svazu futsalu. Začaly se platit členské příspěvky FUTIS a tak se náš tým redukoval na 15 hráčů. Sestavu našeho týmu jsme docela dost obměnili. Základ týmu zůstal, po tříletém hostování  jsme dotáhli přestup Honzy Šestáka z divizní Barracudy Jakubčovice, dále přišel na přestup z konkurenčního Beach Boys Odry Alex Juřík, na hostování ze zaniklé Cigi Caga přišel Tomáš Melecký  a hlavně po loňském hostování jsme získali na přestup z druholigové Slavie Havířov Petra Zapalače ( ve velkém fotbale prošel Baníkem, Znojmem a Viktorii Žižkov ).     S tímto složení týmu jsme si dávali vysoké cíle a to umístění do 5-tého místa. Bohužel se nám to nepodařilo a konečné umístění na 9. místě  tabulky bereme jako velké zklamání.

    První turnaj hraný v Bílovci, v naší domovské hale, začal třemi zápasy a my je zvládli na sto procent. Zisk plného počtu bodu a hlavně i předváděná hra naznačovala naše přání a prognózy.  Ovšem již na tomto turnaji se ukázalo, že dostavení se na zápas se šesti lidmi do hry je velice málo. Přišlo přísné vyloučení, zranění a poslední zápas se dohrával pomalu bez střídání. V dobrém jsme ale zjistili, že se můžeme spolehnout na přesnou střeleckou mušku Petra Zapalače a Honzy Šestáka ( škoda jen, že se u Honzy postupně vytrácela chuť hrát futsal…. ).

     Ve druhém turnaji se dostavilo pouze torzo týmu. Vinou zranění a nemocí se omluvili 4 hráči, těsně před turnajem onemocněl i Petr Zapalač. S posledním celkem tabulky jsme jen remizovali a s překvapením soutěže - týmem Jokerit jsme i ve čtyřech drželi v zápase krok. Ovšem fyzicky jsme nakonec odpadli a prohráli 0:4. Zbytečná byla hlavně remíza z prvního zápasu.

    Třetí turnaj začal zápasem s tradičním účastníkem KP Top Dogs Nový Jičín. Velice kvalitní a krásný zápas pro nás smolně skončil  4:5. Doplatili jsme za zahazování šancí, bohužel soupeř byl prostě o jednu branku lepší. Ve druhém zápase proti Staré Vsi byl nakonec v hlavní roli rozhodčí a myslím si, že to nemá cenu rozebírat. Kdo to v hale viděl tak o tom ví své a my s tím jinak vůbec nic nenaděláme.

    Čtvrtý turnaj se opět odehrál v naší domovské hale v Bílovci. V prvním zápase naši hráči podali kvalitní výkon a vyprovodili z palubovky Globtec Ostrava 6:2. V druhém zápase proti Růžovým Tlapičkám Hukvaldy jsme výkonově nezklamali. Bohužel jsme opět zahazovali šance a soupeř trestal každou naší chybu - 2:6.

    Pátý turnaj byl obdobný jako minulý. Nejprve jsme v klidu vyhráli první zápas 5:3 a potom přišel zápas proti Fugy Krnov. Velice pohledné a dramatické utkání přineslo opravdu krásný futsal. Zápas se musel všem líbit. Pro nás ale platilo to, jako v minulém kole. Neproměňovali jsme šance. Měli jsme jich dvakrát více než soupeř, to se ale do konečného výsledku nepočítá - 5:7.

     Šestým turnajem začala druhá polovina soutěže. Pro nás začala dost špatně. Odehráli jsme 3 zápasy a bodovat se nepodařilo ani v jednom zápase. Opět jsme odehráli krásný zápas, který patřil k ozdobám soutěže. Tentokrát s Vítkovicemi. Opět jsme neproměnili spousty šancí a nakonec odešli s porážkou 6:9. Druhý zápas nám nevyšel, nějak se naši hráči nedostali do tempa. No a třetí zápas s Beach Boys Odry byl opět o zahazování našich šancí 3:4.

     Sedmý turnaj - opět první zápas úplně v pohodě. Výhra 7:4 byla pro soupeře z Jeseníku velice milosrdná. V závěru zápasu naši hráči hodně polevili a jen tak se v zápase bavili futsalem. Druhý zápas proti vedoucímu celku soutěže FC Jokerit byl pro nás zase smolný. Do stavu 3:3 jsme byli o dost lepším celkem. Doplatili jsme na naše chyby v obraně a jako vždy na neproměňování šancí. Konečný výsledek 3:6 byl pro nás dost krutý.

    Osmý turnaj v Bílovci zásadně ovlivnil rozhodčí Šulák. V zápase s Top Dogs jsme soupeře dokonale zaskočili a prvních 10 minut jednoznačně vyznělo pro náš tým. Bohužel jsme ze spousty šancí vytěžili jen jedinou branku, přitom jsme měli v pohodě vést nejméně 4:0.  Poté začal druhý poločas a tady zkopíruji hodnocení zápasu:

„Začal druhý poločas a tady musím vložit takový malý komentář: zařekl jsem se, že nebudu komentovat výkony rozhodčích, ale snad naposledy to poruším:  Jsou horší a lepší rozhodčí. A pak jsou ti, kteří se vozí po našem týmu.  Jako pan Šulák Pavel. To že přehlídl 3 fauly a jednu ruku jsme skousli bez komentáře. Ovšem situace, kdy nepískl úplně jasný faul na našeho Petra Zapalače a hned z toho jsme dostali branku na 1:4 (samotný soupeř sportovně uznal, že to byl jasný faul),  z toho se emoce nedaly udržet. Po protestech byl hned potrestaný Honza Šesták žlutou kartou. On už tuto nespravedlnost, neschopnost či úmysl pana Šuláka bohužel neunesl a nakonec mu sprostě vynadal. Nemělo se to stát, ale našeho hráče plně chápu a podpořím ho. Takový člověk s píšťalkou jako pan Šulák nemá co v Krajském přeboru dělat. Neumí zvládnout ani zápasy II. třídy, natož i tuto soutěž. A smutné je, že je placen z hříšně vysokého startovného v této soutěži.  Bohužel s tím ale nic neuděláme. Ať si kdokoliv říká, že jsme problémový tým…. Jenže problém nastal pouze tehdy, kdy to rozhodčí posrali !!! Teď ještě budu citovat slova pana Šulaka, kdy seděl na tribuně, bavil se s kolegou a nevšiml si našeho hráče sedícího za ním: " Já za to nemůžu...prostě ty frajírky z NC LINE nemám rád... nerad to dělám, ale baví mne to!" Smál se jako ... a toto opravdu řekl. A to o něčem to svědčí. Poslední věta a otázka, která již letos padla: Má to cenu nadále v takové soutěži zůstávat?.... Je to vidět i letošní sezóně, kdy v soutěži zůstalo z 16-ti týmu pouze 12."    Po tomto incidentu již pro nás futsal skončil. Tým byl značně oslaben a rozladěn. Oproti soupeři jsme měli jen dva hráče na střídaní a postupně jsme odešli fyzicky. Top Dogs nás nešetřil a postupně nám sázel jeden gól za druhým. My sice bojovali, nadále se i dostávali do slibných šancí. Ty ale vždy ztroskotaly na výborně chytajícím novojičínském brankáři.

    Devátý turnaj nás zavedl do Čeladné, kde jsme do této doby nikdy nedokázali bodovat. Nakonec jsme zlomili prokletí této haly odvezli si alespoň tři body.

    Poslední desátý turnaj byl bez pořádného upozornění přeložen o 14 dní. K prvnímu zápasu jsme jeli zbytečně, neboť Velké Hoštice po svém prvním zápase z turnaje odjely. Zápas byl teda kontumován v náš prospěch 5:0. Druhý zápas proti Fugy Krnov bylo velké překvapení. Soupeř ještě bojoval o konečné třetí místo, přesto naši kluci bojovali a zvítězili 5:2.

    Celkově byl uplynulý ročník Krajského přeboru pro nás zklamáním. Podávali jsme kromě třech zápasu velice dobré výkony. Bohužel jsme velice často doplatili na naše chyby v obraně a na druhé straně na neproměňování šancí. Za vše mluví to, že jsme třetí nejlépe střílející tým a zároveň druhý nejhorší tým v počtu obdržených branek. Taktéž jsme se málokdy sešli v plné sestavě. Pokud jsme byli v dobrém složení, tak byl náš tým schopen porazit kterýkoliv tým v soutěži.

    Druhá věc v sezóně byla úroveň soutěže a několika rozhodčích. V soutěži, kde si každý tým vše platí, kde je hodně vysoké startovné, očekáváme nějakou tu vyšší úroveň.  Bohužel i výkony některých rozhodčích přispěly k tomu, že to odradilo spousty hráčů se futsalu zúčastňovat. A to nejen v našem týmu. A závěr soutěže? Čtrnáct dní před posledním kolem se změnil termín, aniž by to někdo z vedení oficiálně oznámil. Hlavně, že je v propozicích, že se vše bude zasílat písemně nebo emailem. Třeba se mělo i zasílat rozhodnutí disciplinární komise. Nic takového se nedělo. Náš hráč dostal trest a výše jeho trestu se na internetu dvakrát změnila. To jen tak někdo střílel tu výši od boku…? Dále bylo v minulých letech i v propozicích vyhlašování All-stars každého kola a poté vyhlášení nejlepšího hráče, brankáře a střelce. Za celou sezónu se nic takového nestalo. Nikdo nevyhlásil ani hráče, ani brankáře. A nejlepší střelec? Jednoduché počty určily za vítěze našeho hráče Petra Zapalače, který ve svých 19-ti zápasech vstřelil úctihodných 42 branek! Vyhlášení a ocenění žádné, ačkoliv je to uvedeno v propozicích. Myslím, že tyto „drobnosti" vůbec nepřispějou v popularizaci futsalu a přivedení dalších hráčů.  Stále se bude futsal brát jen jako doplněk, jen jako něco, kde si zajdou kluci jen tak kopnout… I náš tým se bude nakonec rozhodovat, zda pokračovat v takovémto Krajském přeboru za takovéto startovné. Zda vůbec pokračovat ve futsalových soutěžích…

19.10.2017 10:47:12
happy
Nordic_Steel.jpg
logo město Fulnek.jpg
Oficiální fotogravka FC Smíšené 2003
Oficiální fotogravka FC Smíšené 2003
fanshop logo.jpg
fotogalerie

fotogalerie

jméno KB B A
Dybal Dom. 15 10 5
Pavlík Ondřej 14 9 5
Mráz David 12 7 5
Tomášek Jan 9 7 2
Kořený Radim 8 5 3
Kotrla Matěj 7 4 3
Nový Dalibor 7 1 6
Ceremuga R. 3 2 1
Kotrla Kryštof 2 2 0
Sokol Filip 2 1 1
Návrat Ondřej 2 0 2
Mozol Václav 1 1 0
Nykš Matěj 1 1 0
Dresler Zd. 1 0 1
Hluchý Petr 1 0 1
Malcher Fr. 1 0 1
Ferenc Rad. 0 0 0
Hirš Tomáš 0 0 0
Hluchý Jan 0 0 0
Kostera Jakub 0 0 0
Kremzer Vojt. 0 0 0
Nábělek Jar. 0 0 0
Pavlištík Dan 0 0 0
Prepsl Lukáš 0 0 0
Šebesta Jak. 0 0 0
Šesták Jar. 0 0 0
Šťastný Dan 0 0 0
Šťastný Tom. 0 0 0
 
  branky
Záruba Vlastimil 6
Hirš Tomáš 5
Dybal Dominik 3
Nábělek Jaroslav 3
Šesták Jaroslav 3
Kremzer Vojtěch 2
Mráz David 2
Ferenc Radim 2
Malcher Franta 1
Vavroš Aleš 1
Barvík Radim 1
Kořený Radim 1
Šebesta Jakub 1
Pavlištík Daniel 1
design FC Smíšené 2003, o.s. administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one