plagát pohár 2014_01_22 pohár.JPG
středa 22.1.2014 od 18:45 Sportovní hala Bílovec.
Dragons N.J. - FC Smíšené  2 :4 ( 1: 1 )

video ze zápasu zde.

1. kolo poháru FAČR ve futsale jsme po vzájemné dohodě odehráli v domovské hale v Bílovci. Před zápasem opět proběhly změny v sestavě. Někteří hráči byli omluveni pro nemoc a pracovní povinnosti. V týmu se poprvé objevil Kuba Rek a byl to velký comeback.
sestava:  Filip Sokol, Dalibor Nový, Martin Šťastný, Lukáš Šťastný, Libor Vlk, Vít Minařík, Jakub Rek, Tomáš Černoch, Pavel Černoch, Daniel Mrkvica, Daniel Šťastný
branky:  Vít Minařík 2x, Jakub Rek, Daniel Mrkvica

Pohárové utkání proti soupeři z nejnižší soutěže bylo pro nás velice poučné. Zase jsme začali hrát dobře, ale i trochu složitě. A zase jsme neproměňovali šance. Prvních 10 minut jsme si vytvářeli několik šancí, ovšem naše nemohoucnost nás dovedla k velké nervozitě. A tak nás i soupeř potrestal a ujal se vedení 1:0. My se stále nemohli dostat do tempa a místo futsalu hráli malý fotbal. Alespoň jsme ale pořád bojovali. A nakonec se nám podařilo v posledních sekundách prvního poločasu vyrovnat, kdy se prosadil Víťa Minařík - 1:1.
     Hned v druhém poločase jsme mohli jít do vedení, před bránou se ale Lukáši Šťastnénu nepodařilo přetlačit míč do sítě. Poté jsme trochu zaváhali a jičínští nás znova potrestali - 2:1. To už nám trochu "teklo do bot". Pak se ale projevila zkušenost Kuby Reka ( nastupoval za původní NC-LINE ). Prosadil se přes soupeřovou obranu a vyrovnal na 2:2. To už jsme se zvedali k lepšímu výkonu a pevně kontrolovali hru a zápas. Hned na to se znova prosalil výborně hrající Víťa Minařík a šli jsme do vedení 2:3. Poté jsme opět zahodili několik šancí: Lukáš Šťastný z brejku přehodil brankáře, bohužel i bránu, Libor Vlk několikrát střílel těsně vedle, Danek Mrkvica se bojovně tlačil před bránu. Dvě minuty před koncem jsme nakonec vstřelili další branku. Z rychlé rozehrávky dorazil míč do brány Daniel Mrkvica - 2 :4.