.

9. turnaj 15.2.2014 Krnov

Předposlední turnaj Krajského přeboru. Čekali nás soupeři, kteří byli o jedno, respektivě o dvě místa před námi. Naše sestava zase nebyla kompletní. Nemoci a jiné omluvenky nepovolili start čtyř hráčů, přesto se ostatní kluci důstojně poprali o co nejlepší výsledky.
.

Medvědi M.Hoštice - FC Smíšené NC-LINE  3 : 2  ( 2 : 2 )

Sestava:  Šťastný Daniel, Šťastný Lukáš, Šťastný Martin, Vlk Libor, Mrkvica Daniel, Nový Dalibor, Zavřel Ivan, Minařík Vít

branky:  Nový Dalibor, Minařík Vít

Poprvé v Krajském přeboru jsme zavítali do Sportovní hale v Krnově. Zápas proti soupeři, který v loňské sezóně hrál divizi, byl pro nás zase obvyklý….. dojeli jsme na neproměňování šancí. Sice jsme dobře začali. Přestáli jsme úvodní menší tlak Medvědů a po chvíli vstřelil kapitán Dalibor Nový úvodní branku - 0:1. Soupeř skóre otočil na 2:1, ovšem Vít Minařík ( hrající s teplotami ) do poločasu srovnal na 2:2.
V druhém poločase se hrál oboustranně vyrovnaný futsal se spousty šancí na obou stranách. Nás v bráně výborně chránil Daniel Šťastný, ovšem přece jenom po dobře rozehrané standartce kapituloval . Dá se říct, že velice smolně - 3:2. Ač se náš tým velice snažil do posledních sekund, vyrovnat se nám nepodařilo.

FC Smíšené NC-LINE – INTER Ostrava   4 : 1  ( 3 : 0 )

branky:  Minařík Vít 2x, Vlk Libor, Zavřel Ivan

Druhý zápas proti nováčkovi soutěže, který byl 3 body před námi, nám vyšel. Hráli jsme se zabezpečenou obranou a po zisku míče jsme pokaždé nebezpečně zahrozili. Nejprve z levé strany z velkého úhlu tvrdě zakončil Libor Vlk a jeho křižná střela skončila v bráně 1:2. Poté zvyšoval Víťa Minařík na 2:0 a třetí branka byla ukázkou krásné futsalové spolupráce. Po ose Dalibor Nový – Daniel Mrkvica znovu zakončoval Víťa Minařík – 3:0. Poté jsme neproměnili několik šancí, ať už Daniel Mrkvica pálil do tyče, Lukáš Šťastný pěkně unikl a přeloboval brankáře – bohužel taky trefil tyč. Jednoznačně jsme byli lepším týmem.
V druhém poločase jsme malinko ubrali na tempu. Nadále jsme se tlačili před bránu soupeře, ale opět jen trefovali tyče nebo stříleli vedle. Soupeř toho využil a snížil na 1:3, ale poslední slovo opět patřilo našemu týmu. To v posledních sekundách trefil dřevno Daniel Mrkvica a Ivan Zavřel dorazil do prázdné brány – 4:1.
Poslední branka byla celkem důležitá, protože při rovnosti bodů s Interem Ostrava, bude rozhodovat vzájemný zápas. Poprvé jsme se soupeřem prohráli 2:4, ale nyní vyhráli 4:1. Takže jsme na tom o tu jednu branku lépe.