tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist
Začala nová sezóna 2015/2016. Po sestupu z kraje jsme šli ještě o jednu soutěž níže a tak letos hrajeme I.třídu okresu NJ+FM. Během přestávky došlo k několika změnám. Ukončili jsme spolupráci s bývalým sponzorem. Futsalovou kariéru ukončil ze zdravotních důvodů kapitán Dalibor Nový a hned jsme ho angažovali na post hlavního trenéra. Dále do týmu přišlo několik nových a staronových hráčů, takže doufejme, že se kvalita našeho týmů hodně posunula nahoru.
FC Smíšené 2003 – AS BIZON Studénka  6 : 0 ( 5 : 0 )
sestava: Sokol Filip, Zapalač Petr, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Vašina Ladislav, Stratil Jaroslav, Mrkvica Daniel, Minařík Vít, Barvík Radim, Ferenc Radim, Vlk Libor
branky: Zapalač Petr 3x, Špitálik Jan 2x, Vašina Ladislav
Úvodní utkání byl pro nás velkou neznámou. Vždyť před sezonou přišlo 5 nových hráčů a proběhl jen jeden trénink. Na zápas se dostavili všichni hráči, co byli zdravotně v pořádku a tak nám ani nestačily kolonky v zápisu a dva hráči zůstali na tribuně.
Po úvodním oťukávání jsme se během pár minut sehráli a začali hned předvádět pěkný futsal. Už ve 4´jsme šli do vedení 1:0, kdy se po rozehrání rohového kopu prosadil Petr Zapalač. V osmé minutě se musela přerušit hra, protože po nezaviněné srážce zůstal ležet na palubovce Vít Minařík. Po zastavení krvacení z nosu byl odveden v pořádku do šaten. V desáté minutě se pohotově prosadil Jan Špitalík – 2:0. Ve 12´se podruhé prosadil Petr Zapalač, kdy viděl volný roh soupeřovy branky a trefil to přesně – 3:0. V této době utkání jsme úplně ovládli hru, soupeř nevěděl kam dříve skočit. Naši kluci i trefovali brankovou konstrukci, snad 10 krát. V 18 minutě Daniel Mrkvica vybojoval na své půlce míč a Jan Špitalík zakončil na 4:0. Hned minutu na to se potřetí prosadil Petr Zapalač – 5:0.
Ve druhém poločase jsme trochu ubrali na tempu, do hry se pravidelně zapojovalo všech 11 hráčů na soupisce. I tak jsme měli velkou převahu, nadále jsme měli spousty šancí a trefovali tyče. Ve 4´jsme rozehrávali roh a po ose Jaroslav Stratil – Ladislav Vašina jsme posledně jmenovaným zvýšili na 6:0. Do konce zápasu jsme nadále předváděli pěkné futsalové akce, ale další branku jsme už nevstřelili.

FC Smíšené 2003 – RIFC Drivers Nový Jičín  5 : 3 ( 4 : 1 )
sestava: Sokol Filip, Šťastný Daniel, Zapalač Petr, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Vašina Ladislav, Stratil Jaroslav, Mrkvica Daniel, Minařík Vít, Ferenc Radim, Vlk Libor
branky: Zapalač Petr 4x, Špitálik Jan
Na začátku druhého utkání šlo hned poznat, že nás soupeř v minulém utkání sledoval a připravil se na nás. Vyrukoval na nás s aktivním napadáním už na naší polovině a našim klukům chvíli trvalo, než se s tím vypořádali. Ale hned v 6´se zase trefil Petr Zapalač – 1:0. Minutu na to trefil Jan Špitalík tyč, dnes už snad desátou. Za další minutu jsme předvedli nádhernou akci na jeden dotyk, po ose Petr Zapalač, Jan Šesták zakončil do uvolněné brány Jan Špitalík – 2:0. Ovšem potom jsme nepochopitelně polevili, soupeř se zvedl a začal ohrožovat naší bránu. V 11´dokonce snížil na 1:2. Nás to moc nepoučilo a lehce se nedařilo. A proto ve 14´vzal trenér Dalibor Nový oddychový čas, tým dostal instrukce a na palubovku se vrátil zase nabuzený team. Hned na to přihrával Jan Šesták svému otci, Jaroslav Šesták pak Petrovi Zapalačovi a ten se nemýlil – 3:1. V 18´minutě opět přihrál Jaroslav Šesták Petrovi Zapalačovi – 4:1.
V druhém poločase jsme vyměnili brankáře, Filipa Sokola nahradil Daniel Šťastný. Hned v 1´se musel Danny ukázat že je připravený a vychytal velkou šanci soupeře. Ovšem hned ve 2´jsme po rohovém kopu inkasovali 2:4. V 7´trefil Jarda Stratil dřevno. Pak jsme zase polevili a soupeř svou aktivní hrou dělal problémy. Ve 12´dokonce snížil na 3:4 krásnou střelou bodlem pod horní tyč. Takže zase následoval náš oddechový čas, aby trenér náš tým probral. Opět jsme ovládli hru, vytvářeli si šance a soupeři moc míč nepůjčovali. Branku trefil až v 19´ zase Petr Zapalač a upravil na 3:5. Vítězství jsme si pak v klidu pohlídali.

FC Smíšené 2003 – Ozon Kunín  2 : 2 ( 2 : 1 )
sestava: Šťastný Daniel, Zapalač Petr, Šesták Jan, Šesták Jaroslav, Špitálik Jan, Stratil Jaroslav, Mrkvica Daniel, Minařík Vít, Vlk Libor, Barvík Radim
branky: Zapalač Petr, Šesták Jan
Do třetího utkání dnešního hracího dne jsme nastoupili trochu ospale. Během první půlminuty soupeř 3 krát ohrozil našeho brankáře Daniela Šťastného. Ovšem, nic z toho nevytěžil a náš tým se probudil. Hned jsme založili pěknou akci na jeden dotyk a Petr Zapalač utekl. Bohužel nezakončil přesně. Převzali jsme otěže zápasu a byl to náš tým, kdo udával tempo zápasu. Měli jsme více ze hry, více šancí, ovšem první branka padla až v 11 minutě. To Šesták Jan vyboval na polovině míč, vyměnil si ho se Janem Špitalikem a sám přesně zakončil – 1:0. Nadále jsme měli velký tlak, ale soupeř z Kunína využíval každé naše zaváhaní k rychlým protiútokům. V 16´ jsme obdrželi první žlutou kartu v sezóně a to Daniel Mrkvica. V 17´špatně vyhodnotil Víťa Minařík malou domů, dlouho otálel s odehráním míče, až toho soupeř využil a vyrovnal skóre na 1:1. Za minutu na to jsme ale zase vedli, kdy po ose Šesták Jan, Špitalík Jan, Zapalač Petr posledně jmenovaný zakončoval - 2:1. Do konce poločasu se pak už skóre nezměnilo.
V druhém poločase Ozon Kunín přidal na tempu a důrazu a hned byla hra vyrovnanější. Po 10 minutách jsme ale zase my ovládali zápas a vytvářeli si šance. Ovšem i soupeř byl nebezpečný a jen díky Daniela Šťastného jsme drželi těsné vedení. Hra byla i tvrdší a 5 minut před koncem měly oba dva týmy vyčerpané plné počty akumulovaných faulů (myslím si, že i díky špatného počítání rozhodčích ). J A jelikož jsme nedali pojistkovou branku, přišel trest v podobě devítimetrového trestného kopu. Daniel Šťastný sice střelu vyrazil, ale soupeř nadvakrát dorazil a vyrovnal na konečných 2:2. Nakonec si myslím, že si remízu Ozon i trochu zasloužil, za bojovnost. Nás v třetím zápase zradila střelecká muška.

1. Callibrum 3 3 0 0 21: 11 9
2. Snipers 3 3 0 0 16: 9 9
3. FC Smíšené 3 2 1 0 13: 5 7
4. Ozon Kunín 3 2 1 0 10: 4 7
5. Beach Boys B 3 1 1 1 12: 9 4
6. SKP Frýdek Místek 3 1 1 1 12: 14 4
7. Javor Bordovice 3 1 0 2 9: 15 3
8. Orel Štramberk 3 0 2 1 8: 10 2