.

Český tým na úvod kvalifikace remizoval s Bosnou 4:4

Český tým na úvod kvalifikace remizoval s Bosnou 4:4 - obrázek

Velmi dobře vstoupili do utkání naši hráči, ale po kiksu a zranění Romana Mareše vypadli ze hry a než se srovnali, bylo skóre 1:3. Ve druhém poločase jsme pak dlouho dobývali branku bránícího soupeře a srovnali minutu před koncem díky desítce Kopeckého.
Naši vstoupili do utkání velmi dobře a převahu jsme zúročili již ve druhé minutě, když Roman Mareš po faulu na sebe rozehrál na Michala, který mu "přeskočil" míč a Michal Mareš tečí poslal míč k bližší tyči - 1:0. I nadále jsme drželi míč, měli i dobré střely, ale zahřmělo na druhé straně. Po hluchých minutách přišel v 8.minutě kiks posledního Romana Mareše a Drazen Novoselac sám před Mellerem nezaváhal - 1:1. Následně se nechal ošetřovat Roman Mareš, naši vypadli bez zkušeného Romana úplně z rytmu a Bosna ve 12.minutě otočila skóre. Po našem nedůrazném zakončení vyřešili hosté brejk dvou na dva velmi dobře a Crnalič po blafáku Mellerovi dával do prázdné - 1:2. Ani po oddechovém času se Češi neprobrali, hosté ve 14.minutě zvýšili, po kombinaci v akci 3 na 3 se na zadní objevil opuštěný Kljunič a houslemi pokořil přesouvajícího se Mellera - 1:3. Teprve nyní se naši dostali trochu do tempa, ale jen k vápnu, jinak nepředvedli nic. Poslední minuta byla ale dramatická. Nejprve Jirka Novotný našel na hrušce po diagonále Dlouhého, který z první zpracoval a druhou nohou rychle zamířil k tyči - 2:3. Ihned potom vnitřně slavící čeští hráči totálně zaspali v obraně, po ráně Laliče a zákroku Mellera po rohu nechali naši soupeře hned třikrát střílet a Ramič už prostě prázdnou branku trefit musel - 2:4. V naší odpovědi po sklepnutí od Dlouhého střílel Sluka v obrovské šanci z pěti metrů mimo a Bosna zahrozila opět z brejku, Meller musel dvě vteřiny před koncem chytat dorážku na zadní.

Ve druhé půli začali hrát Bosňané velkou defenzivní partii a naši hráči se museli probíjet pevnou obranou. Tu rozhýbal až ve 27.minutě nejaktivnější český hráč Marek Kopecký, jenž se během jedné minuty čtyřikrát dostal ke střele, dvakrát musel Melher bravurně zasahovat, dvakrát jeho branku pokus minul. V šancích se pak dvakrát objevili Dlouhý a Kroulík, ale pokaždé nepropálili chumel bránících hráčů nebo bravurně zasáhl Melher. Po 30.minutě jsme si vybrali trochu oddechového času, aby jsme v drtivém závěru dokázali srovnat. Ve 34.minutě Melher dvakrát stihl zlikvidovat střelu našich, aniž by toho moc viděl. O chvíli později po přihrávce ležícího Kopeckého střílel ve vápně osamocený Sláma z voleje, ale z metru jen trefil brankáře. Nakonec jsme snížili Rešetárem ve 37. minutě, když po rohu utekl Dlouhému míč, ale naštěstí přímo k Rešetárovi, který bombou trefil křížně k zadní tyči. Opět hned po brance jsme přestali bránit a dvě technické chyby našich musel rychle řešit Meller, tři střely nenechal projít do branky. Dvě a půl minuty před koncem jsme zahájili power-play s Kopeckým na místě brankáře, měli tlak a v 39.minutě měli velkou šanci. Po trestném kopu osamocený Kroulík na zadní netrefil míč a ten se mu zamotal mezi nohy. Nakonec přišla nedisciplinovanost hostí, když u našeho vápna vyrobili šestý faul a Marek Kopecký srovnal z desetimetrového kopu bombou do pravé šibenice - 4:4.