.

Komax Kunčice nechce zatím myslet na postup

Komax Kunčice nechce zatím myslet na postup - obrázek

Špaček, Maruchnič, Kapsa, Petrželka… To jsou jména, která jsou známá i příznivcům prvoligového futsalu. Tito hráči ale v současné době hájí společně barvy Komaxu Kunčice, který po vítězném utkání v Chocni bude dnes bojovat o postup do finále play-off 2. ligy-východ. S vedoucím týmu Zdeňkem Mazochem jsem si povídali nejen o předchozím vítězném utkání, ale také o tom, zda má tým ambice postoupit do 1. ligy. V tom však zatím v klubu nemají jasno.

Komax zvítězil v prvním utkání play-off, jak obtížný byl první zápas v Chocni?
Zápas byl vyrovnaný, o čemž hovoří i fakt, že se rozhodovalo až v prodloužení. Domácím patřil úvod utkání, kdy vedli 2:0 a poté 3:1. Druhá polovina prvního poločasu byla ve znamení obratu tohoto semifinálového zápasu, který Petrželka, Maruchnič a následně Žáček otočili na 4:3 v náš prospěch. Druhá půle byla opatrnější a oba celky se víc soustředily na obranu, nicméně na konci 29. minuty jsme zvýšili na 5:3 Kühnertem. Necelých pět minut před koncem řádné hrací doby sáhli domácí ke hře bez brankáře a to se jim nakonec vyplatilo, když vyrovnávací branku vstřelili po nešťastné teči našeho hráče 22 vteřin před koncem.

Prodloužení, to bývá vždy velmi dramatické…
Domácí chtěli hned na začátku prodloužení strhnout vítězství na svou stranu, avšak jejich pokusy ztroskotávaly na dobře fungující obraně a brankáři Michalu Mazochovi. Následně udeřilo na druhé straně, kdy jeden z našich nejzkušenějších hráčů Ivo Maruchnič prošel přes dva bránicí domací hráče a ránou mezi nohy gólmana strhl vedení na stranu Komaxu. Druhou část prodloužení začali Choceňští opět hrou bez brankáře, kdy náš brankář Mazoch prožil nejednu horkou chvilku. Tentokrát však jsme si již vítězství nenechali vzít, naopak v poslední minutě pečetil výhru Březina na 7:5 pro Komax.

Čeká vás domácí odveta, bude váš tým kompletní? Nechystáte nějaká překvapení v sestavě?
V prvním utkání nenastoupili ze základního kádru tři hráči. V odvetě, až na jednoho, bychom měli být kompletní.

Kudy povede cesta k výhře i ve druhém utkání? Přece jen, Choceň už trochu znát, která taktika na ní bude platit?
Otázka tykající se cesty k naší výhře je otázka pro našeho trenéra Špačka, který je zodpovědný za výkon mužstva jak po fyzické, tak i taktické stránce.

Víme, že je to trochu předčasné, ale pokud byste postoupili do finále, kterého soupeře byste si pro finále přáli?
Pokud bychom postoupili do finále, je jedno, zda narazíme na Brno, nebo Šumperk, obě jsou velmi kvalitní mužstva, naším cílem však je vždy zvítězit.

Hodně se mluví o tom, že váš kunčický tým do 1. ligy příliš nechce? Prozradíte nám, co je na tom pravdy?
O postupu do 1. ligy je velice předčasné hovořit, neboť máme zatím odehraný jeden zápas v play-off, tyto diskuse budou na pořadu dne, až vyhrajeme finále. Což se zatím nestalo.