Překvapení se nekonalo - obrázek

FT NC-LINE  -  Slavie Havířov   3 : 8  ( 1 : 2 )

Branky:  Bill Radim 2x, Nový Dalibor

Sestava FT NC-LINE:  Sokol Filip, Nový Dalibor, Zavřel Ivan, Šesták Jan, Mrkvica Daniel, Sigmund Aleš,  Bill Radim, Šesták Jaroslav, Ferenc Radim, Krajíček Vladan, Pavlica Jakub, Daniel Šťastný

Sestava a branky Slavie Havířov:  Michalík David, Timp Tomáš, Stachel Petr 2 br., Hladík Tomáš 1 br., Michalík Jan, Večeřa Jakub 2 br., Frkala Jan 1 br., Maleňák Marek 1 br., Stebel Libor 1 br., Mičkal Patrik

Čtvrtfinálové utkání poháru FAČR

Utkání mezi účastníkem krajského přeboru FT NC-LINE a druholigovou Slavii začalo podle papírových předpokladů. Od prvních minut byli futsalisté Havířova aktivnější a na palubovce pohyblivější. Ovšem do vyložených šancí se nedostávali. Jen z dálky testovali brankáře domácích Filipa Sokola. Nakonec se Slavie přece jen dostala do vedení  1:0 a to velice šťastně. To domácí obránci NC-LINE nedokázali dostat míč od brankové čáry a navíc si ho nešťastně srazil do brány Daniel Mrkvica. Tato branka však paradoxně domácí hráče nakopla. Pomalu se začali osmělovat, hra se částečně vyrovnala a vznikaly i šance.  Až v 11 minutě se do konečného zakončení dostal Radim Bill a vyrovnal na 1:1. Poté se šance sřídaly na obou stranách, Havířov předváděl pěkné futsalové akce a domácí NC-LINE se snažil bojovností. Už to vypadalo na nerozhodný poločasový výsledek, když minutu před koncem skončila skrytá střela přes obránce v síti domácího brankáře.

Začátek druhého poločasu NC-LINE vůbec nevyšel, snad to byla ztráta koncentrace, snad menší zkušenost, ale během pěti minut havířovští rozhodli o osudu utkání a postupně nasázel  4 branky. Utkání se dostalo do rozhodnutého stavu a tak se dále hrál bezstarostný futsal. Hra se přelínala od branky k brance, góly však padaly do branky NC-LINE. Stav utkání se dostal až na 1:8, poté se ale domácím podařilo zkušenějšího soupeře na 5 minut zatlačit před vlastní bránu a postupně brankami kapitána Dalibora Nového a Radima Billa snížili na konečných 3:8.

Trenér Martin Šťastný:

„Bylo to pro nás utkání, kde jsme získali mnoho zkušeností. Sice je nakonec výsledek pro nás až moc krutý, mohli jsme vstřelit více branek, vždyť jsme neproměnili  4 další tutové brankové příležitosti. Škoda začátku druhého poločasu, kdy nám Slávie nasázela rychle čtyři branky a rozhodla tím utkání. Ale i to bylo o zkušenostech a kvalitě. Jsem rád, že se do týmu rychle zapracovala nová posila z divizních Jakubčovic  Jaroslav Šesták a přinesl sebou zkušenost. Zároveň jsme se stali asi raritou mezi futsalovými týmy, kde spolu hrají dvě rodinné dvojce -  otec a syn.“