.
web uvod 002 prac.jpg

Vánoce v paragrafech

Máte děti? Kupujete kapra a dodržujete vánoční zvyky? Tak pozor: vzato přísně do důsledků byste mohli skončit na pěkných pár let za mřížemi.
Nevěříte? Dobře děláte. I když doba, kdy vás může kdokoliv zažalovat za cokoliv, dorazí brzy i k nám. I u nás už se začíná vyprávět hádanka z Ameriky: Copak je sto právníků na dně moře? Skvělá zpráva. Zatím se na Vánoce můžeme dívat skrze paragrafy s nadsázkou. Zatím...

Vánoční sazby

Výroba vaječného koňaku: nedovolená výroba lihu, paragraf 194 – až 1 rok vězení
Sliby, že přijde Ježíšek: šíření poplašné zprávy, paragraf 199 – až jeden rok natvrdo
"Když budeš zlobit, dostaneš!": vydírání, paragraf 235 – až tři roky
Lití olova: činnost, která může způsobit újmu na zdraví, paragraf 223 – až 1 rok
Otevření dopisu Ježíškovi: porušení tajemství – až 6 měsíců

Takže, chcete-li do budoucna předejít nežádoucím právním dopadům svátečních zvyků, předně si dejte pozor už při otevírání dopisů od dětí určených Ježíškovi. Nic vám do nich není, nejste adresátem. Neodoláte-li, máme tu porušení listovního tajemství jako vyšité. A hrozí vám až šest měsíců vězení natvrdo.

"Dost jasná je také výroba vaječného koňaku – to je nedovolená výroba lihu a až rok natvrdo," směje se právník Narcis Tomášek.

Sliby dětem, že přijde Ježíšek, to je řečí paragrafů úmyslné znepokojení části obyvatelstva šířením poplašné zprávy, protože kdo ho kdy viděl na vlastní oči, že?

Á propos děti... Jestliže vám ujedou nervy a slíbíte jim, že dostanou přes zadek, pokud se nebudou chovat slušně a nenechají ty ozdoby na stromečku na pokoji, je to dost jasné nucení někoho k něčemu pod pohrůžkou násilí. A za takové vydírání si můžete vykoledovat až tři roky.

Ostatně štědrovečerní zavírání dětí do jednoho pokoje s tím, že do obýváku se nesmí, protože tam úřaduje Ježíšek, to je týrání svěřené osoby. A trest je u paragrafu 215 tvrdý: až tři roky za mřížemi.

Zapomeňte na lití olova a prskavky. To jsou bez debat nebezpečné činnosti, které mohou způsobit ublížení na zdraví. Můžete být rádi, pokud byste z toho vyvázli jen s jedním rokem.

A drahé dary si taky rozmyslete, pokud nechcete platit darovací daň. Za její krácení vás soudce může poslat až na tři roky za katr.

Ovšem vůbec nejhorší je zabíjení kapra. Myslíte, že vás mohou popotahovat jen ochránci zvířat za týrání? Pcha! "S přihlédnutím k tomu, že kapr duši, by se tento skutek dal popohnat před Ústavní soud a řekl bych, že výrok by zněl, že jde o organismus blízký lidskému. A tam už pak máme pěkné sazby – za úmyslné zabití je patnáct let, ale kdyby to bylo opakovaně, což se dá jistě předpokládat, tak to bych viděl až na doživotí,“ varuje právník.

Ostatně – nejlepší bude, když letos Ježíškovi návštěvu vaší domácnosti rozmluvíte. Právníci by ji mohli klasifikovat jako neoprávněný zásah do užívání práva cizího bytu a pak by tomu dobrákovi hrozily až dva roky.

24.12.2009 16:09:46
happy
Nordic_Steel.jpg
logo město Fulnek.jpg
Oficiální fotogravka FC Smíšené 2003
Oficiální fotogravka FC Smíšené 2003
fanshop logo.jpg
fotogalerie

fotogalerie

12  - Dybal Dominik
11  - Dresler Zdeněk
10  - Tomášek Jan
7  - Pavlík Ondřej
5  - Kotrla Kryštof
5  - Kotrla Matěj
4  - Mráz David
4  - Nový Dalibor
4  - Hluchý Petr
3  - Stratil Lukáš
2  - Hluchý Jan
2 -  Šesták Jaroslav
2  - Šesták Jan
1  - Černoch Tomáš
1  - Nykš Matěj

1 -  Návrat Ondřej
9  - Pavlištík Daniel
8  - Hluchý Jan
6  - Mráz David
6  - Šesták Jan
6 -  Dybal Dominik
4  - Kořený Radim
4  - Nový Dalibor
3  - Záruba Vlastimil
3  - Kadula Lukáš
3  - Brisuda Michal
2  - Novák Petr
1  - Mrkvica Daniel
1  - Dresler Zdeněk
1  - Janovský Dominik
 
1 - Pavlík Ondřej
1 - Mozol Václav
1 - Nový Dalibor
design FC Smíšené 2003, o.s. administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one