tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

1.kolo poháru SF FAČR

Po roce se náš tým opět představil v pohárovém zápase Svazu futsalu. Čekal nás nelehký soupeř z vyšší třídy, divizní G.T. Trojanovice, které se letos těsně nedostaly do první osmičky ve své soutěži.
FC Smíšené 2003 Fulnek – G.T. Trojanovice   8 : 3  ( 3 : 0 )
sestava: Návrat Ondřej, Šesták Jaroslav, Mráz David, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Nový Dalibor, Dresler Zdeněk, Janovský Dominik, Mrkvica Daniel, Dybal Dominik, Šťastný Daniel
branky: Mráz David, Dresler Zdeněk, Nový Dalibor 2x, Kotrla Kryštof 2x, Dybal Dominik 2x
Od začátku utkání Trojanovice ukazovaly, že patří do vyšší soutěže. Šla poznat natrénovanost souhry a futsalových akcí. Ovšem náš tým za soupeřem v ničem nezaostával, velice dobře jsme bránili a naše obraná souhra všech hráčů byla na vynikající úrovni. Ne nadarmo jsme v Kraji nejlépe bránicí celek.
Velice dlouho se držel nerozhodný stav 0:0. Šance nějaké byly na obou stranách, Trojanovice více držely míč na svých halovkách, my jsme ale bezchybně bránili a každé soupeřové zaváhání trestali. První branka padla až v 15-té minutě, to se po chytré souhře s Kryštofem Kotrlou prosadil David Mráz, nadvakrát překonal soupeřového brankáře – 1:0. Za čtyři minuty na to zakončoval Kryštof Kotrla po přihrávce Daminika Janovského – 2:0. Soupeře jsme tak trochu dorazili brankou 9 sekund před koncem poločasu, to opět nahrával Kryštof Kotrla Zdenovi Dreslerovi a ten svou přesnou křižnou střelou k tyči upravil na 3:0.
Ve druhém poločase jsme očekávali tlak ze strany Trojanovic. Přece jen, trojgolové vedení ve futsale nic neznamená. Ale hned ve druhé minutě jsme divizního soupeře dokonale zaskočili. To náš brankář Ondra Návrat dal přesný a dlouhý výhoz a Dalibor Nový vytěžil vše za své výškové převahy, hlavou poslal míč nad brankáře do brány – 4:0. Hned po tom začali trojanovičtí hrát power-play. Zatlačili nás před naší bránu, ale náš tým dnes bránil opravdu bezchybně a perfektně. Nepustili jsme je do žádné 100% šance a naopak zase jsme trestali. Ve 25 minutě si Dominik Dybal vybojoval balón a z vlastní poloviny refil opuštěnou soupeřovou bránu – 5:0. Za čtyři minuty na to, při naší rychlé rozehrávce zase asistoval Ondra Návrat Daliborovi Novému a ten se podruhé přesně trefil hlavou – 6:0. Za minutu na to jsme soupeře opravdu dorazili, opět si Dominik Dybal sám vybojoval míč a opět z vlastní poloviny trefuje prázdnou bránu – 7:0. Trojanovice potom pochopily, že ani tady cesta nevede a vrátili se ke hře s brankářem. Náš tým poté i trochu polevil v koncentraci a G.T. ukázalo, že branky střílet umí. Trefili se v 31 a 34 minutě zápasu. Do naší brány poté nastoupil Daniel Šťastný. Ve 35 minutě je to opět náš tým, kdo skóruje. To prudce vypálil Dominik Dybal a jeho střelu tečuje Kotrla Kryštof – 8:2. Dvě minuty před koncem zápasu ještě kosmeticky upravili výsledek trojanovičtí a snížili na 8:3.
V tomto zápase rozhodla naše disciplinovaná obranná hra, kdy se kluci vzájemně doplňovali a spolupracovali. Opravdu bezchybný výkon celého týmu po celou dobu zápasu. V příštím osmifinálovém kole poháru nás čeká Roub Vítkovice.