tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

6.turnaj 5.1.2019 Bílovec

Po vánočních svátcích jsme pokračovali v sezóně dalším kole v bílovecké hale. Pro udržení v boji o první postupovou čtverku jsme potřebovali vyhrát oba dva zápasy. Bohužel se podařilo bodovat jen s papírově slabším týmem, zatímco v druhém zápase s Bolaticemi se za vydatného přispění rozhodčích bodovat nepodařilo.
více rozkliknutím článku.
FC Mroki Ostrava - FC Smíšené 2003  2 : 11  ( 1 : 3 )
sestava: Sokol Filip, Šťastný Daniel, Janovský Dominik, Mrkvica Daniel, Šesták Jaroslav, Kotrla Matěj, Hluchý Petr, Kotrla Kryštof, Černoch Tomáš, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Nový Dalibor
branky: Mrkvica Daniel 2x, Šesták Jaroslav 2x, Janovský Dominik, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Černoch Tomáš, Nový Dalibor

Do utkání proti poslednímu celku tabulky vstoupil náš tým docela vlažně.  Asi se projevilo vánoční přežíraní a nicnedělání..... Přesto už ve 2¨zápasu se před bránu prodral Mrkvica Daniel a protlačil míč do brány - 1:0. V dalším průběhu zápasu byla hra docela vyrovnaná, náš tým srážely časté nepřesnosti v rozehrávce.  Ve 12¨přišlo vyrovnání z ostravské strany, kdy branka padla po velkém závaru před naší branou. Toto ale naše kluky probralo a my se nadechli k tlaku. V 15´svou premiérovou brankou úspěšně vstoupil do statistik Matěj Kotrla – 2:1. V 18¨přišla pěkná futsalová spolupráce, kdy Jarda Šesták nahrává na zadní tyč a Zdeněk Dresler zvyšuje na 3:1.
V druhém poločase jsme na branku čekali do 4 minuty, to futsalovým bodlem prostřelil brankáře Dalis Nový - 4:1. A pak už náš tý rozjel brankostroj: 6‘ – Kryštof Kotrla 5:1, v 11‘ se opakovanou střelou prosadil Mrkvica Daniel – 6:1, ve 12-té minutě zavěsil zkušeně pod víko Jarda Šesták – 7:1. Do naší brány nastupuje Daniel Šťastný a my umožňujeme, aby ho hned ostravští otestovali. Po minutě necháme Ostravě až moc volného místa před bránou a ti snižuji na 7:2. Pak již zase pálíme my. 15 minuta, Dominik Janovský 8:2, 18 minuta se prokličkoval k devítce Tomáš Černoch a prostřeluje brankáře – 9:2. Desátou branku střílí v 19 minutě po samostatné akci Dominik Dybal – 10:2. A závěrečnou branku střílí 20 sekund před koncem zápasu zase pod víko Jarda Šesták - 11:2.

FC Smíšené 2003 – Shooters Bolatice  1 : 3  ( 1 : 1 )
branka:  Dybal Dominik

V tomto důležitém zápase v boji o první čtverku bylo od začátku jasné, že k žádné brankové přestřelce nedojde. Oba dva týmy důsledně bránily. Šancí bylo minimum, zato hodně velkých, tak 5,6 na každé straně. My se prosadili v 9 minutě, v části zápasu, kdy jsme byli o něco lepší. To Dominik Dybal střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. V tomto poločase asi rozhodlo i to, že jsme nasbírali 5 faulů. A tak se pan rozhodčí Filipský Radim rozhodl zcela nesprávně písknout vymyšlený další faul ( útočící hráč v běhu zcela neatakovaný naskočil do našeho bránícího hráče ).  Následný trestný kop Bolatice se štěstím proměnily – 1:1.
Ve druhém poločase byli zase o chlup lepší Bolatice. Od desáté minuty měli více ze hry, ale náš tým zase vyrážel k nebezpečným protiútokům. Navíc Filip Sokol chytal ve výborné formě a chytil několik jasných šancí bolatických hráčů. To my jsme si šance zahazovali sami, nedokázali jsme být přesní v koncovce. Trest pro nás přišel 6 minut před koncem, to se po rychlé samostatné akci prosadil bolatický Bellarin Michal (dlouhodobě jeden z nejlepších střelců KP) – 1:2. My jsme odpověděli třemi hodně nebezpečnými akcemi, ovšem ani jedna nevedla ke vstřelení branky. V poslední minutě se zase připomenul pan rozhodčí Filipský Radim s tím, že nás nemá rád a nepísknul pro náš tým penaltu, kdy bránicí hráč rukama stáhnul k zemi Dalibora Nového…Poslední branka na 1:3 padla do naší prázdné branky v poslední sekundě.

1. AFC Medvědi Malé Hoštice 12 11 0 1 91 : 46 33
2. KFV ROUB Vítkovice 12 9 0 3 65 : 35 27