tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

7.turnaj Ostrava, Várenská ul.

Předposlední turnaj základní části. První zápas přinesl nádherný zápas, krásné akce obou soupeřů. Bohužel, Medvědi šance proměňovali, my ne. V druhém zápase tempo trochu opadlo, Globtec dlouho statečně vzdoroval, ale nakonec jsme poprvé udrželi čisté konto. Všechny ostatní výsledky dnešního hracího dne způsobily, o postup do první finálové pětky se zozhodne až v posledním kole základní části.
pro více info rozklikni nadpis nebo klikni zde.

FC Smíšené 2003 – AFK Medvědi malé Hoštice  3 : 4 ( 1 : 4 )
sestava: Sokol Filip, Šesták Jaroslav, Šesták Jan, Janovský Dominik, Mráz David, Mrkvica Daniel, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Kořený Radim, Nový Dalibor, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Návrat Ondřej
branky: Mráz David, Kotrla Kryštof, Dybal Dominik

V dnešním turnaji nás čekal těžký zápas proti prvnímu celku tabulky. A byl to nakonec hlavně krásný futsalový zápas, pro nás bohužel bez bodového zisku.
Od začátku se hrál kvalitní futsal se spousty šancí. Do vedení šel náš tým, kdy se v 6 minutě, ve svém prvním zápase za A-team prémiově trefil David Mráz – 1:0. Ovšem za necelé dvě minuty dokázali Medvědi vyrovnat na 1:1. Poté se nadále hrál velmi dobrý futsal a šance byly na obou stranách. Asi hodně důležitá chvíle nastala 3 minuty před koncem poločasu. David Mráz se na polovině hřiště dokonale uvolnil, šel sám na brankáře. Klička do strany se mu taky povedla, ovšem i když míč skončil v bráně, rozhodčí gól pro posunutí branky neuznali. Podle všeho byl ale míč v bráně dříve, než se branka posunula. Špatné rozhodnutí, bohužel. Za minutu na to kopali Medvědi trestný kop z asi 12-ti metru a dokázali prostřelit vše, co stálo míči v cestě do brány – 1:2. A 30 sekund před koncem poločasu nás dorazili na 1:4.
V druhém poločasu se ale náš tým zvednul k ještě lepšímu výkonu. Šance byly opět na obou stranách, náš tým jich určitě měl více. Ovšem to naše zakončení…. Až 7 minut před koncem snížil Kryštof Kotrla – 2:4. To už náš tlak vrcholil. Tři minuty na to jsme snížili na na 3:4, kdy po rozehraném rohu zakončil Dominik Dybal. A i když jsme se hodně snažili a šance byly, vyrovnat se nám nepodařilo.
Zápas se hodně líbil všem přítomným v hale. Ke kvalitě přispěly oba dva celky, u Medvědu je první místo v tabulce opravdu zasloužené.

FC Globtec Ostrava  - FC Smíšené 2003   0 : 7 ( 0 : 3 )
sestava: Návrat Ondřej, Šesták Jaroslav, Šesták Jan, Janovský Dominik, Mráz David, Mrkvica Daniel, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Kořený Radim, Nový Dalibor, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Sokol Filip
branky:  Dybal Dominik, Nový Dalibor, Mráz David 2x, Kotrla Matěj, Kořený Radim, Dresler Zdeněk

Ve druhém zápase dnešního turnaje nás čekal předposlední tým tabulky. A ač měl jen dva hráče na střídání, hodně našemu vzdoroval. Oproti předešlému zápasu to nebylo takové tempo. Ve 3 minutě zápasu otevřel skóre Dominik Dybal, který využil překvapivou přihrávku patou os Jana Šestáka – 1:0. I přes naší převahu jsme na další branku čekali do 17 minuty, to tvrdě a přesně vystřelil Zdena Dresler, Dalibor Nový zaclonil brankáři – 2:0.  Poté ještě minutu před koncem poločasu stříleně přihrával před bránu David Mráz a soupeř si srazil míč do vlastní branky 3:0.
V druhém poločase pokračoval zápas v poklidném tempu, soupeř nadále hodně vzdoroval, ale branky jsme stříleli jen my. Ve 12 minutě jsme rozehrávali trestný kop a nacvičený signál nám vyšel, kdy Matěj Kotrla zakončil – 4:0. Ve 14 minutě další standartka, přesně rozehraný roh a zakončuje David Mráz – 5:0. Za minutu na to po chytré přihrávce od Jana Šestáka zakončuje Radim Kořený a účet zápasu uzavírá tvrdou křižnou střelo Dalibor Nový.

1. AFC Medvědi Malé Hoštice 14 13 0 1 108 : 53 39
2. KFV ROUB Vítkovice 14 9 1 4 71 : 43 28
3. Shooters Bolatice 14 9 1 4 72 : 59 28
4. Static ComProMiS Ostrava 14 7 2 5 77 : 55 23
5. LW Malibu Ostrava 14 7 1 6 58 : 59 22
6. FC Smíšené 2003 Fulnek 14 7 0 7 56 : 43 21
7. Beach Boys Odry 14 6 1 7 48 : 53 19
8. FC Globtec Ostrava 14 1 0 13 38 : 101 3