tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

8.turnaj 2.2.2019 Bílovec

​Poslední turnaj základní části sliboval velice dramatickou zápletku. V boji o postup do finálové pětky byli čtyři adepti na poslední dvě volné“ místa.  A výsledky celého dne byly opravdu zajímavé a překvapivé. Náš tým v obou zápasech ukázal svou sílu a kvalitu a i díky herní disciplíně naplno bodoval a tím i postoupil do první pětky.
pro více informací rozklikni nadpis nebo klikni zde.

Static ComProMIS Ostrava - FC Smíšené 2003  2 : 4 ( 0 : 1 )
sestava: Sokol Filip, Šesták Jaroslav, Šesták Jan, Mráz David, Mrkvica Daniel, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Nový Dalibor, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Hluchý Petr Návrat Ondřej
branky: Kotrla Matěj, Hluchý Petr, Nový Dalibor, Kotrla Kryštof

Díky předešlým výsledkům hracího dne, byl pro oba celky tento zápas zcela klíčový pro postup do finálové pětky. Kdo si chtěl vydobyt naději na postup, musel vyhrát.
Do utkání vstoupil náš tým s pozornou hrou. Po úvodním oťukávání jsme se více osmělovali. Na Statiku byla znát zkušenost a sehranost. Organizovaně bránili a tím pádem moc šancí v zápase nebylo. My jsme měli několik nebezpečných střel, ale jen z dálky. Statik se do vyložené šance moc nedostával. Ovšem ve 14 minutě zápasu předvedli parádní akci. Přesný lob křížem kříště dopadl přímo na halovku jejich útočníka a ten z první otevřel skóre – 0:1. My jsme ještě stihli nastřelit dvě tyčky, ale do konce poločasu se na výsledku nic nezměnilo.
Za to úvod prvního poločasu se nám povedl na jedničku. Ve 2 minutě rozehrával Kryštof Kotrla trestný kop na Matěje Kotrlu a ten i se štěstím vyrovnal – 1:1. Za necelou minutu na to krásnou ranou z „první“ a ještě z velkého úhlu prostřeluje soupeřova brankáře Petr Hluchý – 2:1. Poté byla hra i celkem vyrovnaná, my jsme měli míč více pod kontrolou, ale přesně v polovině poločasu jsme ztratili míč a Static zkušeně vyrovnává na 2:2. Odpověď jsme dali za minutu. Dalibor Nový přímo ze střídaní poslal dalekonosnou střelu přesně k tyči a zase jsme vedli – 3:2. Soupeř se asi 4 minuty před koncem rozhodl pro power-play, ale i přes celkem kvalitně zahraném přečíslení skórovat nedokázal. Za to my jsme v posledních sekundách upravili výsledek. To Dominik Dybal vybojoval míč na naší polovině, neukvapil se a dovezl ho až před bránu, kde ho naservíroval pro Kryštofa Kotrlu – 4:2.
Myslím, že i toto utkání patřilo k ozdobám Krajského přeboru. Sice s menším počtem šancí, ale zato s vysoce organizovanou futsalovou hrou.

FC Smíšené 2003 – Beach Boys Odry B   3 : 2 ( 1 : 0 )
branky: Mráz David, Mrkvica Daniel, Hluchý Petr

I v tomto utkání jsme potřebovali naplno bodovat, abychom se nemuseli ohlížet na výsledek posledního utkání. Ale i Odry musely vyhrát, aby si udržely naději na postup.
Do utkáni jsme vstoupili lépe než oderští. Hned za minutu a půl skóroval David Mráz hlavou, kdy mu zase hlavou přihrával Daniel Mrkvica. Na futsal trochu netradiční branka. Poté začalo místy tvrdé utkání, místy krásné akce. Do poločasu se ale výsledek nezměnil.
Ve druhém poločase jsme si po pěti minutách vybrali slabou chvilku. Oderští během jedné minuty otočili skóre na 1:2. Obě dvě branky byly opravdu futsalově krásné. Nás to ale nezlomilo. Nadále jsme se pokoušeli ohrožovat soupeřovou branku, ale až 7 minut před koncem vyrovnal Daniel Mrkvica, když zužitkoval křižnou přihrávku – 2:2. Rozhodující chvíle přišla dvě minuty před koncem. Odry se vyfaulovaly a trestnou desítku proměnil Petr Hluchý – 3:2. Výsledek jsme již do konce zápasu celkem v klidu udrželi a poté se mohlo slavit.
V tomto zápase rozhodla i naše herní disciplína, kdy jsme dodrželi veškeré pokyny. Díky za výkon celému týmu.