tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

9.turnaj 16.2.2019 Sareza

Krajský přebor pokračoval nadstavbovou části. Do finálové části se probojovalo prvních pět týmu a náš team mezi nina nechybí. Pět nejlepších celků Krajského přeboru se středne každý s každým a rozhodne se o konečném umístění.
AFC Medvědi Malé Hoštice - FC Smíšené 2003  1 : 2 ( 0 : 1 )
sestava: Návrat Ondřej, Šesták Jaroslav, Šesták Jan, Mráz David, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Nový Dalibor, Dresler Zdeněk, Kořený Radim, Černoch Tomáš, Janovský Dominik
branky: Mráz David, Nový Dalibor
Utkání proti bezkonkurenčně vedoucímu celku tabulky ukázalo naší sílu i kvalitu. Medvědi, jakoby očekávali s čím přijdeme a tomu i odpovídala hra. Byli jsme to my, kdo byl aktivnější a držel více míč na svých halovkách. Ovšem kvalita vedoucího celku byla znát a Medvědi nevynechali jedinou příležitost k ohrožení naší brány. V prvním poločase jsme šli do vedení krásnou akci na jeden dotek. To Jan Šesták přihrávkou přes půl hřiště našel Radima Kořeného, ten z prvního doteku přihrává na Davida Mráze a ten otevírá skóre na 1:0. Do konce poločasu byly ještě šance na obou stranách, ale skóre se neměnilo.
Ve druhém poločase došlo k vyrovnání v 6 minutě, to nás soupeř dokonale přečíslil a dobrou kombinaci zakončil – 1:1. Hra již poté byla vyrovnanější, šance byly na obou stranách. Za zmínku stojí další neodpískaná penalta na Jardu Stratila, kdy šel sám na bránu a při kličce na brankáře – slova pana rozhodčího: zakopl o brankářovu nohu…. Parádní akce přišla v čase 16:52, Dalibor Nový si na prsou krásně zpracoval lob z vlastní poloviny a hned přímo ze vzduchu poslal bombu do vinklu soupeřové brány – 1:2. Byla to trefa vítězná, do konce zápasu jsme si průběh již pohlídali.

FC Smíšené 2003 –LW Malibu Ostrava   4 : 5 ( 3 : 1 )
branky: Dresler Zdeněk 2x, Šesták Jan 2x,

Druhé utkání v řadě. To nakonec rozhodlo. Do zápasu jsme vstoupili parádně, ve 21 sekundě otevřel skóre Zdena Dresler po samostatném úniku. Soupeř sice ve 3 minutě vyrovnal, ale nadále jsme byli nebezpečnější my. Postupně jsme navýšili skóre až na 4:1 a vypadalo to na klidný zápas. Jenže ve druhém poločase v 7 minutě se Malibu podařilo snížit na 4:2 a najednou hráli o 100 procent lépe. Přidali na rychlosti a důrazu a náš tým znervózněl. Malibu během 5-ti munut otočilo výsledek na 4:5 a ny už neměli síly na zvrat. Snad jen náběh našeho brankáře před soupeřovou bránu byl hodně nebezpečný, Ondra Návrat ale v jasné šanci přestřelil…
1. AFC Medvědi Malé Hoštice 18 15 0 3 125 : 66 45
2. KFV ROUB Vítkovice 18 12 2 4 100 : 56 38
3. LW Malibu Ostrava 18 10 1 7 80 : 79 31
4. FC Smíšené 2003 Fulnek 18 10 0 8 69 : 53 30
5. Shooters Bolatice 18 9 2 6 71 : 58 29