tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

B-team 5.turnaj 3.2.2019

​V neděli byly na pořadu další zápasy B-teamu ve II.třídě. Poprvé náš tým vstupoval do zápasů v roli favorita. Soupeři nás ale pořádně potrápili. Oba soupeři byli značně posíleni novými hráči a hráli opravdu dobře.
pro více info klikni na nadpis nebo zde
FC Smíšené 2003 B – Lokomotiva Gansters B  3 : 3 ( 2 : 1 )
sestava: Šťastný Daniel, Nový Dalibor, Dybal Dominik, Dresler Zdeněk, Mráz David, Kořený Radim, Záruba Vlastimil, Pavlištík Daniel, Šesták Milan, Polák Michal
branky: Mráz David 1:0, Dybal Dominik 2:0, Pavlištík Daniel 3:1

Značně posílený tým Lokomotivy Gansters náš tým tak trochu zaskočil. I přes naše brzké vedení, kdy už ve 20 sekundě skóroval nejlepší střelec soutěže Mráz David a za minutu na to zvýšoval náš druhý bombér Dominik Dybal na 2:0, se nakonec zápas odvíjel celkem vyrovnaně. Sice, kdyby naši kluci proměnili alespoň polovinu svých 100% šancí, zápas by vypadal úplně jinak. Ve druhém poločase jsme šli ještě jednou do dvoubrankového vedení na 3:1 brankou Pavlištíka Daniela. Poté už skórovali jen kopřivničtí hráči. Ve 13 minutě snížili na 3:2. Když začali hrát 3 minuty před koncem power-play, vypadalo to, že to v klidu uhrajeme. Lokomotivě vůbec nešla souhra, my jsme třikrát vystřelili na jejich práznou branku, z toho jednou i trefili tyč. Ovšem 20 sekund před koncem vystřelili z dálky a střela prošla mezi nohami čtyř hráčů až do naší branky – 3:3.

FC Smíšené 2003 – AS Bison Studénka   6 : 4 ( 2 : 3 )
branky: Záruba Vlastimil 1:0, Kořený Radim 2:1, Mráz David 3:3, Kořený Radim 4:3, Mráz David 5:4, Mráz David 6:4

Druhý zápas pro nás taky nebyl vůbec jednoduchý. Studénka oproti minulému zápasu dost obměnila složení a jejich kvalita šla hodně nahoru. To se projevilo i na průběhu našeho zápasu. Studénka dobře bránila a neustále z protiútoku ohrožovala naši bránu.
My jsme vstoupili do zápasu zase skvěle. Už v 15 sekundě z prvního útoku skóroval Vlastimil Záruba. V paté minutě bylo vyrovnáno na 1:1. V čase 9:35 jdeme opět do vedení, kdy Radim Kořený rozehrával trestný kop skoro z poloviny a trefil to parádně – 2:1. Stačilo ale, aby náš tým polevil a Studénka otočila skóre na 2:3.
Ve druhém poločase náš tým trochu přidal na futsalovosti a začali jsme mít více převahu. V 9 minutě srovnává David Mráz, za minutu na to otáčí na 4:3 Radim Kořený. Soupeř sice za 40 sekund opět vyrovnává na 4:4, ale nás už to nerozhodilo. Tři minuty před koncem dává na 5:4 zase David Mráz. Soupeř se pokouší o power-play, ale my ještě trefujeme tyč a v čase 18:33 dává svůj další hattrick David Mráz a uzavírá skóre na 6:4.

1. FC Smíšené 2003 Fulnek B 10 7 1 2 55 : 32 22
2. New Jersey Nový Jičín 10 6 2 2 49 : 36 20
3. Gunners Kopřivnice 10 5 1 4 42 : 39 16
4. El Amigos Kopřivnice 10 5 1 4 37 : 41 16
5. Lokomotiva Gangsters B 10 4 1 5 35 : 44 13
6. FC Lesní Zvěř Frenštát 10 4 0 6 38 : 42 12
7. AS Bizon Studénka 10 2 3 5 28 : 40 9
8. Beach Boys Odry C 10 2 1 7 33 : 43 7