tento článek vyšel v červnovém čísle celostátního časopisu Futsal.
TOPlist

Osmifinále poháru 15.3.2019 Bílovec

Osmifinále poháru Svazu Futsalu ČR.
​V dalším pohárovém utkání nás čekal opět divizní celek, tentokrát tým Vítkovic, který zakončil divizní sezónu na třetím místě.

FC Smíšené 2003 Fulnek – KFV ROUB Vítkovice  7 : 2 ( 2 : 2 )
sestava: Návrat Ondřej, Šesták Jaroslav, Kotrla Matěj, Kotrla Kryštof, Nový Dalibor, Dybal Dominik, Janovský Dominik, Kořený Radim, Dresler Zdeněk, Mrkvica Daniel, Mráz David,

branky: 2´ Dybal Dominik 1:1, 11´ Mráz David 2:2, 28¨ Nový Dalibor 3:2, 28¨ Kotrla Matěj 4:2, 37¨ Nový Dalibor 5:2, 39¨ Dybal Dominik 6:2, 40¨ Kotrla Kryštof 7:2
Úvod zápasu vyšel mnohem lépe hostům. Hned v první minutě jim perfektně vyšla spolupráce v útoku – 0:1. Náš tým ale dokázal hned minutu na to zareagovat. Dominik Dybal tvrdou střelou propálil celou obranu – 1:1. Ovšem za další minutu a půl se skóre měnilo znova. To vítkovičtí hráči opět ukázali svoji souhru a krásnou futsalovou akci zakončil hráč na zadní tyči – 1:2. Hra se potom více ustálila, začalo se hrát více takticky. Nikdo nechtěl pokračovat v brankových dostizích. A tak náš tým začal dobře bránit a útočné akce si více připravovat. Další branka padla až 9 minut před koncem poločasu, to se hlavou prosadil David Mráz – 2:2. Do poločasu se už skóre nezměnilo, měli jsme i další šance, z nichž největší byla tyč po střele Kryštofa Kotrly.
Druhou půli zase zahájili lépe hosté. Tentokrát ale jejich brzká šance skončila pouze na tyči. Náš tým to probudilo a začali jsme mít na palubovce převahu. Ve 28 minutě zápasu jdeme poprvé do vedení, kdy míč do branky usměrnil patou Dalibor Nový – 3:2. Hned ve stejné minutě jsme nátlakem donutili hosty ke chybě v rozehrávce a Matěj Kotrla zvýšuje na 4:2. V této době zápasu už kontrolujeme hru a i přes kvalitu soupeřové hry nedovolíme s průběhem zápasu Vítkovicím cokoliv udělat. Tak Vítkovice zkouší power-play, ale i toto umíme ubránit. Ve 37 minutě svou druhou brankou zápasu zvýšuje Dalibor Nový střelou na 5:2.  Ve 39 minutě zachycuje soupeřovou rozehrávku Dominik Dybal a z vlastní poloviny trefuje prázdnou bránu – 6:2. Dvacet sekund před koncem zápasu ještě upravuje skóre Kryštof Kotrla na 7:2.